| mgtow a întrebat:

Daca o luam sistematic ca sa poata omul trai cu o femeie trebuie sa injure prin casa si sa o faca un fel de sclava cu mancarea curatenia si la pat, altfel ele zic ca santem mamaliga daca le tratam cu respect si ne pune piciorul in prag, santeti de acord cu afirmatia asta? In trecut am fost amabil si simtit cu partenerele de viata, am gresit si eu dar si ele. Acum nimic nu mai iese in cale si am sesizat ca daca incep sa injur si sa zic prostii incep sa se amuze si ma cauta, altfel nu vorbesc deloc si nu ma baga in seama daca sant serios vorbind. Mai nou asa par sa fie toate, vad ce le trece prin cap si asta denota gradul de seriozitate care il au in ele 0,

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

laughing hai ca esti tare, sa dea frate cu suta ce cu 50 laughing cunosc pe cineva care da cu suta la nevasta laughing cand am auzit am ras de mam prapdit, si nu era gluma, ala zice frate eu dau cu suta, sta aia sa-i fac orice dupa laughing de aici si vorba dau cu suta, eu dai pe unde vrei laughing

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dracu stie! Eu am 37 de ani de casatorie si n-am dat o data in sotie. Nu ma considera nici prost, nici mamaliga si ma iubeste mai mult decat cand ne-am casatorit. Am fost in situatii foarte grele. Era sa mor si nu m-a parasit. a strans din dinti, a mancat putin spre deloc ca sa-mi aduca mie la spital. Facea zilnic 80 Km ca sa vina la mine. Trebuie, insa, sa stii sa ti-o alegi. Nu alegi o sotie care nu stie sa gateasca si care vrea mereu la restaurant sau fastfood, care nu-i ordonata, care de tanara se macheaza excesiv si se impopotoneaza ca o sorcova. Mai e o vorba: "sotia frumoasa ti-o iei pentru prieteni".

| Hammurabi a răspuns:

Man, acum pe bune, există tot felul de femei pe lumea asta. Schimbă ceva că înseamnă că tu nimerești numai d-alea de proastă calitate.
Că dacă ar fi toate așa cum spui tu, ne-am plânge toți. Ceea ce nu se întâmplă. laughing

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cu tot respecrul, dar cred ca ai stat in fata turometrului prea mult timp. Sau te invarti in cercurile gresite pentru a gasi o persoana buna pentru tine.

| AliGab a răspuns:

Sunt absolut impotriva primei afirmatii...nu stiu ce femei ai intalnit tu, dar eu una am detestat intotdeauna barbatii misogini si care se cred "barbati" prin comportamentul indezirabil pe care l-ai descris tu in afirmatie. Drept urmare mi-am cautat si am gasit un sot iubitor, care respecta si vorbeste frumos, nu injura, nu scuipa, nu bate cu pumnul in masa ca el este barbatul (iar daca o face ii spun ca ma deranjeaza și isi revizuieste comportamentul). Daca ar avea comportamentul de care spui tu, nu stiu cat as putea trai langa el, dar asa cum este acum, il iubesc si nu l-as schimba cu nimeni altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie ele sa se simta folosite, sa fi indiferent pentru a te cauta, altfel daca faci totul pentru ele clar ca o sa fugã.
Nici nu stiu daca ar meritã sa te pui Cu una in casa daca nu iti da si ea bani la intalniri sa plateasca, si masaj plus sex fara sa insisti tu, fara certuri si figuri, sa accepte si treesome si sa accept orice fetish mai ciudat.restul doar meritã folosite si aruncate inapoi pe stradã.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Cu sexul inmultit la 3 nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia atat timp cat nu se simte sub papucul tau nu se simte bine, nu se simte "protejata" si obligat nici excitata, asa va incerca sa te controleze pana ii iese. Si cand i-a iesit, "Game Over!" Asta e singura treaba care tine o femeie intr-o relatie, fuga dupa control. Va sta cu tine atat timp cat va fugi dupa "premiu". Cand si-a obtinut premiul, pa si pussy. Asa ca trebuie tot timpul sa te crezi superior si sa o tratezi cu ignoranta si aroganta. Asta pana la o anumita varsta, pana ii trec nebunelile din cap si isi schimba mentalitatea, fie ca iti fata un borac, fie ca ajunge la o anumita varsta si se maturizeaza, etc. Pana atunci, ele vor distractii, vor sa fii de viata buna, sa se uite la tine ca la taticul lor din copilarie, sa le iei de sus si sa le dai daca se poate cat mai multa atentie. Daca nu, daca vrei sa le consideri egalul tau, sa le respecti, sa le iubesti, sa le scarpini intre coarne, etc. atunci te considera un balalau care nu le merita respectul. Mentalitatea, sinceritatea, seriozitatea si toate astea sunt pentru prosti inapti, inadaptabili, care nu stiu sa "bata cu pul@-n masa". Si daca vreuna sta cu tine fara sa fii "unul de ala", tot timpul se vor simti prost, tot timpul se vor gandi "eh, puteam mai bine", acum stau cu asta ca n-am de ales. Si va zice la toata lumea sus si tare ca "vai Doamne il iubesc pana la cer si inapoi". In realitate, cu prima ocazie te va scuipa ca pe-o masea stricata in favoarea primului "magar" (dupa cum ii numesc ele) cu vorbe dulci si aere de aroganta si mult respect de sine fara rost, practic un prost fudul, eventual cu bani.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Femeia si diavolul 2 in 1 tinere. Numai prostii stau si le inghit, oricum le mai trage o mama de bataie cateodata dar aia sant spaima lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele femei din ziua de azi sunt prea... (cuvantul ala din 5 litere care incepe cu litera C, continua cu URV, se termina cu E, si nu ma lasa TPU sa-l postez).
De aceea ele trebuie potolite intr-un fel.

Mai cu un pumn, mai cu un picior, le incluzi in al tau decor.

| immaBeast a răspuns:

" Nu-l luati in seama, el si cu Ray ce mai are probleme de genul cu femeile " laughing)))

Man, daca la 30 + ani inca mai gasesti femei care te considera " mamaliga " pentru ca o ajuti la treburile casei....sigur faci tu ceva gresit, sigur cauti femeile nepotrivite. laughing
Intr-adevar, astea tinere cauta baieti rai care sa le **** si sa fie " alpha male " dar de la o varsta incep sa se maturizeze, nu mai sunt interesate de baieti rai, sunt interesate mai degraba de un barbat stabil, care prefera sa ramana langa ele, sa le ofere protectie si stabilitate, sa le sustina in viata ( si aici nu ma refer la bani, ca nu mori daca iesi in oras cu ea si platesti 50, 100 de lei pe mancare ).

| mgtow explică (pentru immaBeast):

Era unu cu o nevasta care astepta mia de € sa o primeasca lunar, daca nu dadea banii nu facea nimic in casa si sex la 3 luni. A divortat de ea si a gasit o sudamericanca ii da 800€ il futé toata ziua si face curat in casa tot, ala era spaniol laughing iti fac un sejur aici la iberici sa vezi ce ordinare sant femeile astea si te vei lamuri, romancele vor spanioli ca le e frica de bataia noastra (eu sant pacifist de fel) dar asta e adevarul

| RAY a răspuns (pentru immaBeast):

Eu am scapat de probleme,simplu,le eviti si ai scapat de probleme,nici eu nu sunt pro violenta,nu asa te comporti cu o femeie, nu e frumos,eu vorbeam de masocism emotional,fetele le place sa iubeasca,e exista barbati care parasesc femeia fix cand sunt indragostite la maxim apoi iar revin, astfel se creeaza un ciclu indragosteala -despartire -suferinta-indragosteala si tot asa, acel badboy nu le raneste fizic si emotional, el fiind foarte romantic la inceput, manipulator

Răspuns utilizator avertizat