| anonim_4396 a întrebat:

Daca o prietena de a mea e indragostita de un tip anume si il tine secret, dar banuiesc in mare cine e, nu mai vorbeste cu el momentan, credeti ca ar trebui sa ii zic ca nu imi place asa zisul ales? Sau sa imi vad de treaba mea? Indiferent de situatie? Fiecare face ce vrea? Ce ziceti

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca, indiferent de opiniile tale, subiective(asa poate fi interpretat!), INTELEPTESTE este sa pastrezi 'sangele rece', adica sa nu comentezi si sa nu te bagi!
Mai precis, daca ai RABDARE, nu te lansezi in afirmatii, de nici un fel, ai sansa SUBLIMA sa afli si daca prietena ta iti este prietena, si daca (presupun Iubitul tau) te iubeste real, viata iti va oferi sau te va feri.
Ca nu s-a sfarsit lumea nici cu prieteni, nici cu iubiti!
Banuiesc ca vrei sa ai un verdict CLAR!
Ca sa il obtii, opinia mea este ca trebuie sa privesti cu DEFERENTA, echilibru, situatia!
Lucrurile vor intra curand in fagas!
Macar afli niste date CERTE!
Daca intervii, insa, vei ajuta la falsificarea situatiei!
Nu trebuie sa te temi de ADEVAR!
Dar nici sa tragi, in acesta faza concluzii pripite!
Asta e opinia mea.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar cam trebui sa-ti vezi de treaba ta. Nu cred ca ti-ar place nici tie ca altcineva sa-ti dea sfaturi in dragoste.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai ce aveti regula sa faceti sex la gramada?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce rost are daca-i zici ca nu-ti place? Ce ai de castigat din asta, ce are ea de castigat din asta sau ce rost ar avea o discutie de genul? Daca nu-ti place e strict problema ta. E ca si cum mi-ai zice mie de ce m-am imbracat in tricou cand tie iti e frig, nu simti tu in locul meu deci parerea ta e nula pentru mine si nu are sens sa ti-o expui.

| Anaandreea11 a răspuns:

Pai daca sunteti prietene foarte bune si stii ca nu se va supara ii poti spune si parerea ta dar pana la urma ea va alege.

| Andreea91111 a răspuns:

Dacă îți cere părerea eu cred că ar trebui să îi spui, sau dacă ştii că nu e genul ei şi nu are grijă de ea