| tonyc7 a întrebat:

Dacă o tipă cu vârsta între 20-30 de ani, are o relaţie (un iubit) de mult timp (de vreo 4 ani vechime, cel puţin, să zicem), asta înseamnă că şansele de a se căsători cu el sunt aproape maxime, de 99% spre 100%?
Sau sansele de a se şi casatori cu el in realitate sunt mult mai mici?
La modul general vorbind. Voi ce credeti?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fetei ii place sa-si traiasca viata, ce-i ofera iubitul.
Dar nu vrea sa se complice cu viata si obligatiile de familie.
Sansele sa se casatoreasca sunt tot mai mici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa șansele sunt 74.12%

| Drimmero a răspuns:

De ce si-ar strica relatia prin casatorie, adica de ce ai complica lucrurile cand totul merge bine? Nu e nimic sigur cand e vorba de oameni, poate ei nu vor sa se casatoreasca si prefera relatia clasica, poate vor sa se "ia'' cu acte dar mai asteapta pana e momentul potrivit, 4 ani de relatie nu inseamna mare lucru mai ales daca s-au cuplat de la o varsta de sub 20 de ani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce e timpenia asta? Ce legatura are vechimea relatiei cu "sansele de a se casatori"? Daca au o relatie si merge, de ce s-ar casatori ca sa o strice?

| relian a răspuns:

Tu intrebi de fapt pentru ca iti place de tipa respectiva si vrei sa stii daca or sa mai stea aia impreuna sau nu.Deci tu stai la pinda sa iei femeia aluia in cazul in care nu sar casatori laughing

Nu vad pentru ce ai pune o intrebare in felul asta.
Ok deci sansele sa se casatoreasca is la fel, indiferent ca se cunosc de o luna sau de 10 ani.
Unia pot sa stea si necasatoriti si 30 de ani sau mai mult.
Asa ca poti sa tii un ochi pe tipa, dar intre timp cauta si tu alta, nu o sa stai dupa aia sa vezi ce o sa faca, plus ca nici nu stii de tear place.

| Catrice a răspuns:

Știu care s-au căsătorit după câteva luni și alții nici după 10 ani.

| OldSoul a răspuns:

Sa zicem ca mai multe sanse sunt sa se casatoreasca cu el decat sa se desparta.

| Holiday a răspuns:

De ce ar trebui sa se casatoreasca daca lucrurile merg bine asa?!

| johnnny123 a răspuns:

1. Ce formulă ar trebui să aplicăm ca să calculăm aceste șanse?
2. La ce îți folosește asta, având în vedere că fiecare relație este unică și este influențată de mii de factori diferiți?

Tot "la modul general vorbind".

| Eireann a răspuns:

Oamenii se despart sau se indragostesc in fiecare zi.

| AliGab a răspuns:

Fifty-fifty. Nimic nu asigura ca ea se va casatori ori ba cu acel om, atata vreme cat respectivul nu face niciun pas in acest sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bărbat începe să își caute nevastă cam de la 24 de ani.