| Slavitesti a întrebat:

Dacă până la 20 de ani n-am avut nicio iubită,nici primul sărut, înseamnă că sunt prost?
La facultate îmi e frică să mă întrebe colegii despre relații pentru că poate o să mă considere un ciudat! M-a întrebat o colegă dacă am iubită sau dacă am avut până acum și i-am zis că nu! Acuma mă simt ca un gunoi pe lângă ea!

41 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa minti... cand te intreaba cineva daca ai avut partenera sau ai spune ca a fost ceva in trecut si din pacate s-a terminat sau nu a mai mers altfel o sa zica toti ca ai un defect de nu ai gasit. Si asa e viata grea sa gasesti gagica zilele astea, daca esti atasat de una are partener sau nu iti vorbeste fie e neserioasa. Avand sperante vei gasi dar daca nu atunci ramai singur

| Slavitesti explică (pentru mgtow):

Păi poate chiar am un defect! De ceva timp încerc să caut defectul, dar nu îl găsesc!

| mgtow a răspuns (pentru Slavitesti):

Nai nimic. Lumea e rea si cine e bun nu are incredere in nimeni si ala te respinge - de aia au ajuns asa ele fie nu au incredere de nu te baga in seama sau cauta de aia cu defecte personale adica agresivi.

| onasis1961 a răspuns:

Ca sa prinzi curaj, strange niste bani si mergi la profesioniste, spune-le oful si faptul ca esti virgin si experienta zero si stiu ele cu sa prinzi curaj pe viitor! Bafta multa si sa fii iubit maxim!

| Simpatic a răspuns (pentru onasis1961):

Nu incuraja transmiterea bolilor pe cale sexuala, profesionistele alea fac multi clienti pe zi, deci sunt surse de imbolnavire!

| FreddieM a răspuns (pentru onasis1961):

Draga Onanis1969, nu-i prea util sfatul cu dusul la profesioniste. Se descarca fizic si cu aia ramane Omul are nevoie de o schimbare de atitudine. O zi buna

| onasis1961 a răspuns (pentru Simpatic):

Simpatik intre timp au aparut prezervativele! Tu crezi ca toate fetele acelea au boli sexuale?

| Simpatic a răspuns (pentru onasis1961):

Iar tu inca mai crezi ca toate bolile cu transmitere sunt prevenite cu ajutorul prezervativului?

| Adry05 a răspuns:

Depinde cum prezinți problema

| antimulte a răspuns:

Ce treaba are prostia cu experientele astea?
Cel mai probabil esti doar timid, eu zic sa o lasi mai moale cu timiditatea si sa incepi sa recuperezi.

| Simpatic a răspuns:

Nu esti prost, esti timid, insa mare atentie cui dai aceste detalii pe care ni le-ai spus aici, din experiente viata m-a invatat ca unele lucruri este bine sa le tinem pentru noi, pentru ca sunt multi care in cursul vietii se vor da prieteni dar aflandu-ti anumite secrete le vor folosi importiva ta ca sa te distruga atunci cand vor avea ocazia, si nu sunt nici antisocial, am prieteni, dar ma feresc sa impartasesc lucrurile foarte intime.
Pe de alta parte nu esti nici prost nici nu este ceva in neregula cu tine cat esti foarte timid si poate ca esti un introvertit, un tip singuratic, retras sau pur si simplu nu stii ce sa vorbesti sau sa faci cu o fata.
Dar te anunt un lucru nu dispera lasa lucrurile sa vina de la sine si vei avea candva poate curand de ce nu o fata langa tine, nu esti mare de ani si timpul nu este trecut.
Fetele si femeile sunt fiinte complexe si greu de deslusit, daca unele sunt atrase de baieti rai altele de baieti bun, unora dintre ele le plac cei ca tine fara experienta in dormitor altele se simt atrase doar de "Doni Juani", deci exista o persoana sau un tip de persoana pentru fiecare om din lume.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Lumea isi da seama și fără sa spună el ceva.

"secrete le vor folosi importiva ta ca sa te distruga atunci cand vor avea ocazia" - păi din secrete penibile rezultă timiditate și neîncredere în sine
.
Cam asta e principalul motiv pentru care, nu sunt atrase tipele de el, ar putea sa se folosească de defectele lui, lu i ii este rușine cu el insusi, cam asta e principalul motiv pentru care nu prea are femei in viața lui.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Nu oricine are parte de o persoana draga in viata. Omul bun in viata pierde. https://www.youtube.com/watch?v=40wMJhe2oQY&app=desktop

| RAY a răspuns:

Puteai sa spui ca DA, sinceritatea in viata nu este buna,sa stii asta,ca esti virgin nu este nimic negativ in asta,alegeti mai bine asa zis prieteni daca rad de tine nu sunt prieteni tai clar,aia crede astfel inseamna ca e cretina, nu urma turma fii diferit, nu vezi copii care devin parinti ca urmeaza turma, tu urmeazati visele, invata ca tu vei deveni ceva in viata, daca vezi de scoala

| Violleta2022 a răspuns:

Ai deja 20 de raspunsuri la intrebarea asta, deja pusa acum 1 luna. mergi inapoi si citeste raspunsurile pe care oamenii s-au chinuit sa ti le scrie:

https://www.tpu.ro/......za-lipsei/

| Slavitesti explică (pentru Violleta2022):

Ce să fac? Măcar aici să discut despre asta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Slavitesti):

Less talking, more working. Acum ce te opreste sa inviti o domshoara la o cafea? Sau mai multe domshoare? big grin
P.S. Daca o colega te intreaba asa ceva nu fi bombalau si raspunde doar ca nu. Zi si tu ca nu, dar cauti si esti deschis la sugestii si puteti discuta mai multe la un suc. Geez...

| Slavitesti explică (pentru GabiDumitrescu):

Aia are iubit care m-a întrebat, era o discuție între ea și alt coleg despre chestii d-ăstea și m-a întrebat și pe mine de ce am zis mai sus!
Simt că nu sunt capabil de așaceva, n-am casă, n-am mașină, nu îmi plac discotecile! La facultate mă mai uit să văd dacă mai trage vreuna cu ochiul la mine dar nu se uită niciuna! Sunt și mai slab de fel! În fine am înțeles ce e de făcut!

| Slavitesti explică (pentru GabiDumitrescu):

Și altă treabă! Crezi că ar pune botul la vrăjeli din astea că sunt deschis și vorbim la suc?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Slavitesti):

Daca nu incerci, nu o sa afli vreodata... ai fi uimit cit de usor poate merge treaba. Bine, nu chiar ca in filmele xxx, dar nici ca in telenovelele in care o curteaza ala pe aia 250 de episoade si in episodul 251 vine unul cu tupeu si o f&*e dupa 10 minute de abureala. big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Slavitesti):

Tinder. Internet in general. Anunturi de la mica publicitate. Iesi la plimbare in parc. Mai intra in vorba cu colege de prin facultate de la alte grupe/alti ani. Angajeaza-te undeva, asta ar fi un mare plus. Gagicile vor sa vada la potentialul partener ca stie ce vrea in viata si face ce trebuie in directia aia. Ca stie/nu stie sa sarute/sa f*&a, nu e bai, asta se invata. Daca e un agarici care sta pe banii babacilor si asteapta sa crape aia ca sa mosteneasca casa, clar nu prea are potential de partener/tata al copiilor cuiva.

| Celcestietot a răspuns:

Lasa frate, esti special si ar trebui sa te bucuri de asta! Iti dai seama ca cei cu un coeficient de inteligenta redus te vor judeca, nu?

| Frank51 a răspuns:

Ai 20 de ani si inca gandesti ca toti ceilalti desi esti diferit. Termina cu prostiile si revino-ti.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Frank51):

Exact, numai normies gandesc asa... se ia prea mult dupa gura lumii si nu-si ia in considerare propria parere

| OldSoul a răspuns:

Nu conteaza ce credem noi.
E o vorba, crezi ca poti, ai dreptate, crezi ca nu poti, ai dreptate.
Asa e si in situatia data, degeaba credem noi ca esti sau ca nu esti "prost" pe seama asta daca tu crezi opusul.

Dar daca ma intrebi pe mine, parerea mea, e ca nu esti cu nimic mai prejos fata de alte persoane care au avut mai multe relatii, totul tine de cum vezi tu situatia, si cum te comporti tu in consecinta cu aceasta.

Cat despre modul in care te considera ceilalti cand le zici ca nu ai avut nici o relatie, asta tine doar de tine, daca o spui ca pe un regret, sau ca pe un lucru banal.

Eu in locul tau, probabil as fi spus geva gen "Am ales sa fac un bine omenirii si sa nu imi fac o relatie prea curand, dar de ce intrebi? Vrei sa te sacrifici tu?" Iar vorba asta spusa pe un ton glumet, si cu incredere, o sa aiba mai mult farmec, o sa denote ca ai incredere in tine, ba chiar poate o va face sa creada ca ai avut relatii, dar nu vrei sa recunosti.

In schimb, daca tu o spui asa, speriat, cu rusine "Nu, nu am mai avut vreo iubita" e clar ca nu o sa prea sune bine.

Orice ar fi, incearca sa o spui cu mandrie, cu putina autoironie si haz de necaz si o sa sune mult mai bine.

De multe ori, nu conteaza ce spui, si cum spui. Asa e si aici, nu conteaza raspunsul, ci cum il spui.

| minrest a răspuns:

Te-a intrebat daca ai iubita pentru ca te place, probabil. Mai lasa complexele, nu sunt bune pentru tine. Nu ai avut iubita pentru ca nu te-ai potrivit cu nimeni, ma rog, poate esti si un pic timid, dar asta nu conteaza, iti gasesti de-acum incolo.

| Slavitesti explică (pentru minrest):

Pai are iubit! Ce sa placa la mine,ca ala al ei are masina, are apartament, e frumos, vorbaret, deci are cu cine face familie!

| Slavitesti explică (pentru minrest):

Daca nu m-am potrivit cu nimeni pana acum inseamna ca am o problema! Altii de ce s-au potrivit pana acum?

| minrest a răspuns (pentru Slavitesti):

Chiar si daca nu te vrea ca iubit, daca i-ai starnit interesul un pic si te simpatizeaza, primul lucru care se intreaba este daca esti liber.

| minrest a răspuns (pentru Slavitesti):

Nu conteaza, s-au potrivit sau li s-a parut; au intrat in relatii pentru ca e unu din lucrurile pe care omul le face, dar nu are importanta pe care o dai tu, acum ca ai dezvoltat deja un complex.

| Slavitesti explică (pentru minrest):

Nu are cum! Mă știe din clasa a 9-a că am fost colegi, știe ce panaramă de om sunt! Eram subiectul de râs al clasei!

| minrest a răspuns (pentru Slavitesti):

Nu are relevanta; radeau si ei de ce li se parea, nu inseamna ca esti panarama. In afara de un complex de inferirioritate, nu ai nici o problema.

| Dismally a răspuns:

Nu, nu esti prost deloc. Nu ai de ce sa te simti asa doar pentru ca nu ai avut o iubita, o vei avea tu la timpul potrivit, n-ai de ce sa-ti faci griji.

| ancaval a răspuns:

Nu, nu înseamnă că ești prost, pur și simplu nu ai avut ocazia. Nu-i sfârșitul lumii!
Cât despre colegi/lume... ignor, evident! Fiecare face ce vrea cu viața lui, sau ce poate.

| aumih16 a răspuns:

Nu e asta! nu ai gasit inca persoana iubita! ai rabdare! totusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipele intreaba asa la caterinca, eu as zice sa raspunzi tot cu caterinca. Nu esti prost, daca vrei, n-ai avut ocazie, daca nu vrei, nu s-a pornit hormonul.

Răspuns utilizator avertizat
| Ssssmokin a răspuns:

Frate, sunt in aceeasi situatie ca si tine. Sincer, cred ca nu ar trebui sa ii prea bagi in seama, stiu cat de greu este sa faci chestia asa, insa pana la urma nu-i problema lor ce faci tu. Si eu sunt timid si mai inchis din fire, insa in ultima perioada am incercat sa fiu mai sociabil si sa stii ca nu-i asa rau.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Nu dispera, esti inca tanar si ai timp. Am intrat pe contul tau si vad ca chiar te framanta subiectul asta, ceea ce nu-i ok. Lasa lucrurile sa curga de la sine, nu te mai gandi la chestiile astea si intr-o zi vei intalni o fata cu care te vei intelege de minune. N-ai de ce sa te simti inferior fata de acea colega a ta, numarul de relatii nu-i ceva cu care te-ai putea lauda. Iti dau un sfat, nu trebuie sa raspunzi la asemenea intrebari personale, is chestii intime pe care doar tu ar trebui sa le stii. Tu concentreaza-te pe cariera ta, hobby-uri, incearca sa te imbunatatesti si sa te accepti ca persoana si lasa chestiile astea la oparte. Cei ce nu te inteleg si vor incerca sa te ia peste picior nu merita sa stea in compania ta, fii indiferent fata de ei. Pana la urma esti protagonistul propriei vieti, preia controlul.

| Percueu a răspuns:

Le spui ca ai avut și au murit (sau inventați ca să rămână mirați)

| Anonim9027 a răspuns:

Nu, esti slavit.