| anonim_4396 a întrebat:

Daca prietenul v-ar insela cu altcineva, ati cauta un alt partener si l-ati uita definitiv?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident.

20 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

De obicei cand renunti la o persoana pentru ca te-a inselat, mntit...nu te arunci in bratele altcuiva.

| anonim_4396 explică (pentru pisoias):

De ce nu? E cazul sa cauti pe altcineva si sa ti-l scoti din cap definitiv pe fostul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu trebuir parasit, trebuie sa-l inseli si tu, apoi mai vezi.

| untu a răspuns:

Daca va incerca sa se intoarca la tine, paraseste-l, trimite sa faca analize la spital, cand s-a culcat cu alta partenera, ca nu vrei sa fii molipsit cine stie ce boala se ia! Doar asa sa dai o lectie pe viata!

| Clorox a răspuns:

Ai zis ''prietenul'' nu ''partenerul''...
E doar un prieten, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Nu mai lungi vorba, bre! Prieten, partener, tot aia.Deci sa inteleg ca da, l-ai parasi.Tot faci atata analiza pe text cu mine.Eu is femeie simpla. Sper sa pricepi ideea macar.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

''Sper sa pricepi ideea macar'' laughing
La cat de narcisista esti nu as sta cu tine nici sa ma omori!
Esti foarte repezita, dupa ce ca oamenii de aici isi pierd timpul doar ca sa raspunda persoanelor zeflemiste ca tine si tu nu esti in stare sa apreciezi asta si o mai faci si pe inteligenta.

PRIETEN- Persoană de care cineva este legat printr-o afecțiune deosebită, bazată pe încredere și stimă reciprocă, pe idei sau principii comune; amic.

PARTENER- Fiecare dintre persoanele care formează împreună un cuplu.
Asta doar ca sa-ti dovedesc ca nu-i tot aia, nu mai zic de caracter... Este foarte mizerabil, chiar nu stiu ce sa mai zic, vreau doar sa stau departe de oamenii ca tine!
Esti psihopata? Nu raspunde, sunt sigur ca da...
Un mic sfat, schimba-ti caracterul, nimeni nu suporta caraterul asta de om comunist, vorbesc serios, chiar nu vreau sa dau de persoane ca tine!
Ii dau dreptate tipului, nu ma atrage nimic la tine, asta a zis-o o persoana care este 80% sapiosexuala!

| Deaad a răspuns (pentru Clorox):

E agresiva rău curva asta.

| Clorox a răspuns (pentru Deaad):

Respect, esti cel mai tare laughing

| deeeaqq a răspuns:

O, da.
Trec la următorul.

| Gonrax a răspuns:

Normal, tu ce crezi? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Gonrax):

Si de ce razi?

Răspuns utilizator avertizat
| Dumbi a răspuns:

Are dreptate WhiteNun laughing si eu care m-am gandeam ca eram singurul care s-a gandit la asta…laughing
Ar fi trebuit sa spui si la feminin, nu numai pentru fete… Eu as lasa-o in voia ei, sa se duca cu ala, si apoi sa vedem cine o sa fie mai fericit…

| anonim_4396 explică (pentru Dumbi):

Pai hai sa ne lasam reciproc in pace! Voi cu ale voastre, eu cu vorbele mele asa cum ma pricep sa le scriu.Hai,pa!

| Dumbi a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma, domnisoara! Daca esti asa de isteata, ar trebui sa specificii mult mai bine! Nu sa gaseasca cineva raspunsul corect la intrebare, si sa te plangi ca ne-am luat de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Dumbi):

Ia sa va blochez eu ca sa nu mai aveti treaba cu mine si nici eu cu voi!

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Nu cred ca exista alta optiune decat sa mergi mai departe. Desigur, daca consideri depresia o optiune, atunci da, exista si aceasta. Persoanele care raman "in trecut", blocate intr-o poveste trista, risca sa dezvolte tulburari afective - adica, cu alte cuvinte, sunt extenuate din cauza frustrarilor, auto-eliminandu-se gradual din viata sociala.

Atunci cand ne luptam cu realitatea si evidentele rezultatul este intotdeauna foarte multa frustrare. Iar realitatea cuprinde chiar si situatii de genul acesta, din pacate.

Cu toate acestea, avem resurse sa mergem mai departe (timp, calitati de tot felul, atitudine pozitiva, etc), si mai mult decat atat, ne putem pregati pentru situatii de acest fel, cladindu-ne independenta si stima de sine. E drept ca pana sa ajungem acolo, poate fi cale lunga. Ai grija de tine!

| Diance a răspuns:

Logic

| Stuleanec_Allexandra_1999 a răspuns:

Buna, toti spune a ca eu nu iert eu nu trec mai departe daca mi-a gresit insa in realitate iertam plecam capul jos si trecem cu vederea am fost inselata de 2 ori si am iertat, faza este ca nu mai poti avea incredere mereu vei avea in cap intrebarea DACA MA MAI INSEALA? ACUMA CE FACE? este greu sa ai din nou incredere in partener -iubit iti trebuie tarie si rabdare totusi suntem oamenii cand te vei enerva ii vei arunca in fata du-te la aia tu mai inselat asa ca cel mai bine este sa puneti punct ca doi oamenii civilizati.