| acerr a întrebat:

Daca prima casatorie a dat rateu, ai curajul la a doua casatorie?
In Romania 1 din 4 culpluri divorteaza

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Să știi că m-am gândit foarte mult la asta și am tras concluzia că mai bine nu mă mărit. Nu e ca și cum am avantaje fiscale din toata treaba asta. Plus ca deja prietenul meu mi-a zis ca nu sunt "wife material". aia e laughing

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De 14 ani sunt deja in a doua casatorie. Daca dezarmezi după prima casatorie nereusita inseamna ca ai un caracter foarte slab.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca am curajul la a doua, daca prima nu a mers, nu inseamna ca nu va merge a doua sau chiar si a patra! 75 % sanse sa fie bine, sunt mari sanse. Asta e gandire sanatoasa, mergi inainte fara sa generalizezi dupa esecul care a trecut. Este corect ca prin a nu mai te aventura in alta, te protejeaza de acele 25 % sanse de esec, dar iti ia si orice sansa sa dai de casatoria buna. Deci ai curaj mai departe.

| mudokins78 a răspuns:

Fumeile din ziua de azi vor:
masini, case, bani, distractii non stop! De unde p,.a mea sa le dau eu toate astea?

| brokxy a răspuns:

Nu as risca
Oh dar ar fi amuzant daca s-ar casatorii cineva cu mine pentru ca eu sunt anti divort de felul meu si nu as semna divortul pentru nimic in lume laughing laughing laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru brokxy):

Nu este nevoie să îl semnezi. Poate divorța și fără.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca iubești o persoana nu ai nevoie de acte care sa ateste acest lucru, decât dacă vrei sa întemeiat o o familie si sa aveti copii