| Alissonn a întrebat:

Daca tata copilului nu a venit sa recunoasca copilul, si in certificat in cazul de fata este doar mama ( adica eu) daca l-as da pe tatal copilului in tribunal pentru ai da copilului numele lui si pensie alimentara. As vrea sa stiu cat la suta din salar revine copilului, pana la ce varsta primeste penisia alimentara, si ce trebuie sa fac sa-l dau in tribunal happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci testul de paternitate care sa dovedeasca ca el poate fi tatal.te va costa, dar sa nu minti fiindca testul nu minte, si sa nu cheltui degeaba.am vazut cazuri, si nu se merita.insa copilul trebuie sa stie sigur care e tatal lui biologic.TU si Doamne -Doamne stiti sigur adevarul.altul te asteapta sa minti.stii tu cine.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna
30% primeste copilu din pensie alimentara...
pana la varsta de 18 ani se acorda pensia alimentara.
Ca sa il dai in judecata e foarte simplu
http://www.tpu.ro/......ut-va-rog/

| pietrean a răspuns:

Parintele care urmeaza sa plateasca pensia alimentara, i se v-a retine 1/4 din venit.Se mareste salariul, creste si pensia alimentara.Se mai tine cont si de varsta copilului, ce cerinte are.Se plateste pa na la terminarea scolii, adica 18 ani. Daca urmeaza si o facultate, se prelungeste si termenul pentru pensia alimentara. Ce acte iti trebuiesc si pasii de urmat, cauta pe GOOGLE tastand cuvintele: acte judecata recunoastere copil si acte judecata pensie alimentara.

| corina000 a răspuns:

Sa iti iei un avocat neaparat!