| Swetlly122 a întrebat:

Daca un băiat te baga in seama și tu ii răspunzi "salut" iar el spune că dacă îl saluți așa e 0 gingășie și 0 feminitate, e adevărat sau are el probleme?

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca un băiat te baga in seama"
- Te place.

Consideră forma ta de salut "o gingășie și o feminitate".

Abureli! )) Încearcă să te vrăjească.
Și dacă il salutai cu "Bună" parcă era mai melodios.winking E posibil ca băiatul să fi învățat niște cuvinte& fraze, cu care încearcă să agațe fetele. Era mai credibil dacă spunea că vocea ți-e gingașă și feminină, dar nu forma salutului

Acum, vezi tu cum vor decurge lucrurile...

| OldSoul a răspuns:

E pur si simplu parerea lui persoanala.
Poti sa fii de acord cu el, sau poti sa nu fii.

| Dalmore a răspuns:

Eu n-am auzit fete să salute așa.

| laSoledad a răspuns:

Astea-s doar prejudecati sociale. Fiecare saluta cum vrea. Nu scrie nicaieri ca fetele trebuie sa salute intr-un anumit fel. Daca baiatul respectiv s-a obisnuit sa fie salutat numai prin "gingasii", e problema lui, nu a ta.
Formele de salut sunt doar forme de salut si atat.

Răspuns utilizator avertizat
| christine99 a răspuns:

Nu prea aveti minte niciunul laughing

| Daniel323 a răspuns:

Este posibil sa fie gay.

| qwertpro a răspuns:

Salut,eu as spune sa nu atragi mare atentie la ceea ce iti spune el.Fiecare om saluta in felul sau, e bine ca in general te-ai salutat cu el, putea sa treci si sa nu-i spui nimic, deci sa se multumeasca si cu asta.Fie vrea sa faca misto de tine, fie are anumite asteptari de la tine, desi nu devin realitate, si nici nu trebuie.Nu poti fi mereu pe placul tuturor, comportate asa cum iti place tie.

| llleo a răspuns:

Având în vedere că ești o fată, cel mai ideal ar fi să să saluți cu "bună". Dar nu e nicio lipsă de feminitate, stai liniștită. laughing

| Matteo1234 a răspuns:

Poti sa.l saluti cum vrei, wtf a ajuns lumea sa critice si felul in care saluta o persoana (facepalm)

| cherrybby a răspuns:

Răspuns de bulangiu. Câți ani are din curiozitate?