| Stropdeploaie a întrebat:

Daca viata voastra ar fi o carte, care ar fi numele acesteia?

20 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Inca n-am parcurs suficient din ea pentru a da un nume cartii insa daca ar fi ca maine sa nu mai fiu as numi-o " Cum sa castigi razboiul cu propria persoana "
Tot timpul am fost mai mult pe cont propriu, mi-a placut sa fac lucrurile dupa cum imi place mie, eram de parere ca eu am dreptate, ca eu sunt dezavantajat, aveam o parere proasta despre tot si toate, am vazut ca nu mi-e bine, am fost suparat pe mine, pe lume, am trecut prin multe frustrari, pe parte materiala nu mi-a lipsit nimic niciodata insa nu prea am avut prieteni, nu am avut relatii, nu aveam deloc incredere in mine, eram la pamant pana cand au aparut mici schimbari in viata mea, au aparut cateva persoane, cateva situatii si mi-am pus cateva semne de intrebare, am inceput sa ma folosesc de chestiile negative din viata mea in avantajul meu, am inceput sa-mi analizez viata, de ce e asa naspa, de ce nu ma suporta nimeni si am reusit sa ma schimb, inca am un aer antisocial dar sunt mult mai deschis decat eram acum 2 ani de exemplu, o problema de sanatate m-a pus pe picioare cum nimic altceva nu o prea putea face, mi-am dat seama unde greseam, am inceput sa fiu critic cu mine, in acelasi timp am invatat sa nu-mi pese de opiniile celorlalti despre mine atata vreme cat eu ma comport decent si nu fac nimic dubios/iesit din comun, am invatat sa ma respect, sa-i respect si pe ceilalti, am reusit sa castig razboiul cu mine, nu in totalitate, mai apar mici conflicte dar raul cel mare a trecut.
Desi pare dramatica descrierea, povestea mea nu e chiar asa, sunt multi care trec sau au trecut prin ce am trecut si eu, atata tot ca eu am reusit sa ies castigator din razboiul asta ce l-am purtat cu mine, cu un minim ajutor din partea celorlalti, da, am putini prieteni dar au incercat sa ma ajute insa eu nu am fost de acord, le-am spus ca nu, asa sunt eu, nu ma schimb dar uite ca frustrarile si ' neajunsurile ' m-au facut sa ma schimb, aveam nevoie de schimbarea asta ca de aer insa nu-mi dadeam seama.

| Tonobil a răspuns (pentru RB26DETT):

Wow super, ma regasesc mult in povestea ta.Cu siguranta mi-ar placea sa-ti citesc cartea

| sierra1 a răspuns:

Asul de pică!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum sa devii mecanic, maxim.
Nu ma simt vreun interesant, decat pentru cei care au ales acelasi drum ca si mine.
Carti scriu oamenii cu realizari, nu astia care pierd 17 ani studiind inutilitati, apoi nu-si gasesc job.

| SilentRain a răspuns:

Istoria unui suflet pierdut

| Stropdeploaie explică (pentru SilentRain):

Hei! De Ce Zici asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Mereu ai obiceiul de a întrista publicul

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea ma "doare" impresia publicului

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Suge o ceapă, Ramona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, Memoriile unui Vampir "
E ciudat, dar imi place povestea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Supraviețuirea lui Jack"... se poate face și un film, nu mă deranjează.

| IngerasulMicut a răspuns:

"Ploaie cu sange", mi-a placut numele ce sa-i faci

| 1973191019982018 a răspuns:

Poate suna ciudat rau dar laughing
Cartea s-ar numi //^Cautandul pe Dumnezeu^//

| aXy99 a răspuns (pentru 1973191019982018):

Fara cratima intre "u" si "l"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Din neatentie am omis?

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu. Din neatentie?

| 1973191019982018 a răspuns (pentru aXy99):

Da

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru 1973191019982018):

Fara cratima? thinking
Nu stiu ce editura te-ar publica.
Daca ti-ai pierde viata "Cautandu-l pe Dumnezeu", ai mai avea sanse.
Dar cu "Cautandul" nu prea se vinde sad

| 1973191019982018 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce sa fac frate daca sunt prost? Scriu atat cat ma duce cerebelul / e cam mic darma multumesc cu atat/.

| Stelian_Iancu_1974 a răspuns:

Cartea vietii!