| Ilincamatei83881 a întrebat:

Dar pe de altă parte, tot el m-a învățat și ce este iubirea, după faza cu acea fată, s-a schimbat oarecum și se purta frumos, vorbea frumos, plus că zilele trecute m-a sunat și mi-a zis că de ce nu aveam încredere în el să fim și acum împreună, oare asta e șantaj emoțional sau îi pare rău că nu mai suntem împreună? Eu pot spune că relația asta m-a trezit oarecum la realitate

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Reprofileazate fata, nu mai tot sta si plânge după unu căruia nu ii pasa de tine.

| johnnny123 a răspuns:

Daca te trezea la realitate, nu mai puneai atatea intrebari aici despre omul ala care te-a inselat si si-a batut joc de tine si de care esti in continuare obsedata.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Tu vrei să fi fericită? Cu siguranță da. Însă un băiat dacă ți-a greșit,dacă te-a dezamăgit,dacă te-a mințit,dacă te-a înșelat,el va căuta să vadă reacția ta.El te "testează",te pune la încercare,iar tu dacă îl ierți, dacă îi acorzi o a doua șansă, prin asta îi demonstrezi băiatului cât ești de credulă și cât de ușor te lași păcălită.Tu dacă decizi să continui relația cu acest băiat doar tu vei avea de suferit. Căci el îți va spune că o să se schimbe și chiar așa și este căci data viitoare nu o să îl mai prinzi.Tu dacă vrei o asemenea persoană în viața ta, el văzând că tu îl ierți și treci peste felul cum s-a comportat față de tine, acel băiat va avea garanția că el poate să facă pe la spatele tău tot ceea ce poftește.

| EcceHomo a răspuns:

Ce e asta, un fragment din "Ticălos la patru ace"?

Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns:

Ți-a luat mințile, fata mea. Dă-ți cu reveneală! Nu cred că te-a învățat el ce este iubirea. Iubire o simti prima dată la părinți, ei te invata ce e iubirea. Apoi, se simte în natură iubirea asta, ii prea pentru viata, iubirea pentru literatură sau arta, mii si mii de iubiri. Eu cred că te-a făcut să suferi băiatul ăsta și cred ca ti-a facut si un farmec!