| Namaparissia a întrebat:

Dau funda... bunicul meu nu o sa mai aiba mult de trait,nu sunt gata pentru acel moment,stiu ca e ciclul vietii, dar e una din cele mai importante persoane pentru mine

Răspuns Câştigător
| Hyung17 a răspuns:

Incearca sa faci tot ce nu vei putea cand el nu va mai fi, asa nu vei avea regrete, iar el se va odihni in pace. Iar viitorul e neprevazut, acel putin pe care il are de trait poate fi si mai mult. Iar atmosfera in care isi petrece ultimele momente conteaza mult! Asa ca ofera-i tot ce poti ca sa se simta bine si sa te simti si tu. Povesteste-i tot ceea ce dupa nu ii mai poti povesti! Nu te intrista acum prea mult, inca nu s-a intamplat! Aprecieaza fiecare clipa acum, lasa tristetea pe mai tarziu!
Chiar daca nu ne cunoasteam, eu te sustin de aici! Am trecut si eu prin asta, iar eu nu am reusit sa ii spun tot ce am vrut, de aceea nu fi ca mine! Bafta! Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Imi pare rau, nu e usor sa acceptam acest lucru. E greu sa ii pierdem pe cei dragi, dar faptul de a sti ce se întâmplă cu noi când murim și ce speranța au cei dragi care mor, poate ajuta o persoana sa suporte mai usor pierderea. Oricum, petrece cat mai mult timp cu el și faceți lucruri care să vă bucure.

| Dennisz a răspuns:

Asa a fost si bunicul meu pentru mine, chiar daca eu am fost prost si nu l-am apreciat indeajuns, si multe lucruri au ramas nespuse.
Sfatul meu este sa iti petreci cat mai mult timp cu el, si sa te gandesti cat mai putin sau chiar deloc la momentul cand v-a pleca printre ingeri.

| JustAGirl333 a răspuns:

Ce trist...dar eu nici nu am avut niciun bunic

| Choasmakerangel a răspuns:

Treci peste...si tataie a murit de la cancer la plaman si la cap prin 2012 si *** s-a intamplat, n-ai cum sa eviti situatiile astea, stiu ca e foarte naspa si trist