| IJustLoveHorses a întrebat:

Dau funda+vot+bani online! Eu duminica plec intr-o tabara la Sibiu, dar parca nu as vrea sa merg.Parintii au cheltuit 20 de milioane pentru tabara asta si nu as vrea sa ii dezamagesc in ultimul moment... voiam sa va spun ca eu, mereu cand plec undeva / pleaca parintii sau bunicii undeva, eu plang, plang de dor. Avand in vedere ca tabara are 6 zile si eu nu voi avea semnal pentru a vorbi la telefon, cum fac sa nu imi fie dor de ai mei si sa nu plang? Aa si inca ceva: Eu trebuia sa stau cu o fata, si ea m-a lasat chiar ieri, in ultimul moment, toti prietenii mei care merg in tabara stau cu cineva si sunt plini, si imi e frica sa nu raman singura.asa ca, ce sa fac sa stau cu cineva pe care cunosc?

3 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Wow,foarte fain cadou de la parinti.Eu zic sa mergi, candva, odata si-odata va trebui sa mergi in anumite locuri si fara parinti si sa te descurci singura.Acum nu-i chiar asa fiindca vor fii coordonatori care vor avea grija de tine si sa-ti fie bine. Poti lua o poza cu ei, dar nu te gandi la ei in tabara astfel incat sa ti se faca dor, distreaza-te cu ceilalti copii si fa cat mai multe activitati astfel incat sa n-ai timp sa te gandesti la ei. Distractie placuta happy

| clau988 a răspuns:

Pai ai putea sa le spui in fata. ca doar iti dau aia banii inapoi... mai bine e decat sa minti, o sa te bagi in bucluc mare. Daca te prefaci bolnava te duc la doctor. ce faci atunci? Mai bine e sa le spui adevarul. Sau daca nu vrei varianta asta. poti sa te prefaci ca te doare rau capul si ti-e rau si iti vine sa vomiti. dar te trezescu cu 2-3 ore inainte sa pleci in tabara si orice parinte si-ar lasa copilul acasa in astfel de stare. Spec ca te-am ajutat. Succes!

| Z0R0 a răspuns:

Mie nu mi-ar fi dor. tabara la sibiu..20mil..pe parinti ii poti vedea dupaa toata ziua acasalaughing
pai nu cred ca o sa stai singura.
o sa va grupeze.