| anonim_4396 a întrebat:

De can m-am despartit de fostul iubit nu mai am liniste in casa.Ne mai vedeam in weekend asa amical si sa mai vorbim ca totusi sunt 8 ani iar tata face isteri ca imi bat joc de el ca de ce mai vine la mine de ce mai vorbesc cu el. Face asta petru ca el vroia de fapt sa raman cu el si daca a vazut ca nu il ascult ma terorizeaza.Nu pot iesi din casa fara sa ma ia la rost iar daca ii spun ca am fost sa muncesc zice unde ca tu nu esti capabila nu te cred.La baiatu la care m fost eram ca si femeie in casa si nu aveam o viata cum trebuie nu ma respecta si aprecia de aceia am plecat.Am 22 de ani si nu am inca un loc de munca stabil si nici bani sa ma mut stau la ai mei.Mama nu zice nimic sa il potoleasca ba din cotra vine si ma ia pe mine la rost si sa am grija ce fac.Nu mai stiu ce sa fac imi vine sa merg sa stau pe strazi numai sa nu mai traiesc calvarul asta.

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Boala lunga moarte sigura. Nu-l mai chema deloc la tine, nu te mai intalni cu el, gata! Daca tu faci astea n-ai nici un motiv sa te vaiti. Vezi-ti de viata ta, merrgi la munca, iesi cu prietenii, gaseste-ti la un moment dat pe altcineva si toate-s bune. Dar daca tu o tii tot cu asta dupa curu` tau, cum vrei sa fie ok?!?

| Freya1 a răspuns (pentru Holiday):

Da dar eu nu an inteles.Cand ne-am despartit ei au zis sa il mai cheem pe la noi ca saracu a fi singur sa nu il las asa dintr-o data etc si apoi cand au vazut ca nu ma intorc acolo scandal

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

Tu obisnuieste-te sa faci ce ti-e tie bine, nu alor tai. Daca te-ai despartit si e decizia ta finala, gata, nu mai il chema chiar daca vrea taica-tu. Trebuia sa-i zici sa-l cheme el daca ii e asa drag sa-l vada. Iar daca chiar il chema, tu plecai in oras, sau la o prietena, prieten ceva. Simplu. Asa o sa-ti dirijeze viata pana o sa te saturi.

| dragonmagd a răspuns:

Soluția ar fi un loc de muncă, ai avea banii tăi, ai fi stăpână pe pielea ta, unii tați sunt posesivi cât timp odraslele lor depind de ei.

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Daca vrei neaparat sa te mai intalnesti cu el nu il mai chema la tine. Mergeti sa va intalniti intr-un loc unde ai tai nu prea merg deci sa nu aiba cum sa va vada.
Poti incerca sa ii spui ca daca nu mai sunteti impreuna asta nu inseamna ca nu trebuie sa nu mai vorbiti niciodata.

| cappodonna a răspuns:

E timpul să îți iei viata in mâini. Stresul parintilor nu va inceta pana nu pleci sau până nu te impaci cu "cancerul" numit fost iubit... poti opta pentru inceput sa stai in casa cu mai multe persoane si plata chiriei e chiar foarte mica...gasesti asemenea anunturi la facultati, lipite pe usa de la intrare sau panou informativ.
Capu sus si mergi înainte!

| Geo28king a răspuns:

Fa-ti un nou prieten si prezinta-l parintilor si le va trece...

| Freya1 a răspuns (pentru Geo28king):

Nu am cum sa fac asta ca ar fi si mai inversunati