| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori ati acorda a doua sansa?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De un milion de ori, dacă simt că așa-mi cere sufletul.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru floresdemayo):

Cum îţi poate cere ceva, o chestie inexistentă?

| floresdemayo a răspuns (pentru Woodenpints91):

Adica? Nu inteleg intrebarea ta...Ori m-am trezit eu prea ametita si nu-mi pot uni gandurile...Revii sa-mi spui la ce anume te referi?

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maxim 3 ori

| neutrino a răspuns:

Cand esti tanar trebuie sa-ti permiti sa nu faci compromisuri. Cand innozi ceva, ramane nod si de acolo se rupe iar.

| Anonima264 a răspuns:

Depinde de fapta si persoana!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O a doua sansa nu se poate acorda de mai multe ori. Daca sansa ar fi multipla, ar fi o a treia, sau a patra, etc.In cazul meu, a treia sansa nu ar exista, iar a doua depinde mult de imprejurari.De obicei o dau foarte greu, in cazul in care o fac, intrucat iert multe, dar uit putine.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de greșeala făcută. Dacă iubesc persoana aceea, simt că și ea mă iubește și îmi demonstrează că îi pare rău, voi acorda a doua șansă de câte ori se merită. Sunt conștientă că orice om greșește și nu trebuie să fim atât de asprii unii cu alții.

| ℓαυяα a răspuns:

O singura data, pentru ca o persoana daca iti greseste odata, o sa iti greseasca mereu happy. mai sunt si exceptii, dar putinebatting eyelashes

| 4ndr33y a răspuns:

O singura data. de aia se numeste a 2-a si nu a 20-a

| noname2021 a răspuns:

O data, atat.

| ℓDℓ a răspuns:

Depinde de greseala si de persoana care imi greseste.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Cu o singura fata i-am oferit de multe ori sansa deoarece stia sa fie bine in continuare. As oferi de cate ori mi s-ar cere.

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Doar o sansa are omul in viata,si daca si-o pierde si pe aceea e problema lui,iti pierzi increderea in el/ea si nu poti acorda mai multe sanse doar daca il/o iubesti enrom,mai mult decat pe tine insusi,nu e bine sa acorzi mai multe sanse deoarece vei fi apoi calcat in picioare de toti pentru ca le-ai acceptat orice, si le-ai iertat orice, incearca sa dai o sansa, si sa aiba de grija sa nu o piarda, sper ca te-am ajutat :*

| dmx83ruless a răspuns:

As acorda a 2 a sansa de cate ori ar merita happy