| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile : stress,certuri,tipete,nervi,nimeni nu e multumit... Eu deja m-am cam saturat. nu prea am cum sa rezolv problemele adultilor, dar un lucru stiu sigur vreau ca totu sa fie ok, sa nu se mai certe din orice prostie. Nu e cine stie ce grav dar m-am saturat de toti /toate.Voi?

7 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Incearca sa nu te bagi intre problemele adultilor chiar daca uneori nu isi dau seama cat rau pot sa faca copiilor.Detaseaza'te de certurile lor si gaseste'ti o ocupatie care sa iti capteze atentia.Important este sa nu fii prinsa la mijloc.Ai grija de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| LolaLollita a răspuns:

Nu ai ce face. Adultii au problemele lor, cel mai bine e sa nu intervii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu toti avem momente grele, dar trebuie sa fim puternici si sa trecem pestewinking! Oricum fiecare sut in fund e un pas inainte happy!

| yyyyy a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le ce te deranjeaza. Spune-le ca vrei sa fiti o familie fericita, fara stres, certuri, tipete si nervi. Ei poate te vor intelege si vor inceta cu acestea. Si pe mine ma enerveaza cateodata ai mei dar nu prea aam ce sa le fac.
Uneori tin cu unul alteori cu altul. Dar mereu cu amandoi in egala masurahappy

| danielcoman32 a răspuns:

Asa cum tu te certi cu prietenele tale,pe diverse motive,asa se cearta si ei. e o casnicie normala,adapteaza-te, e foarte bine sa fie asa, daca totul e perfect, atunci sunt cu adevarat probleme, pentru ca omul e imperfect!

| DanielaAdelina a răspuns:

Te inteleg.
nu ai ce sa faci

esti doar un copil in ochii lor. fa ce trebuie sa faci. taci si indura. asa le poti arata ca esti puternica. happy