| anonim_4396 a întrebat:

De ce ascund parintii unele lucruri fata de copii!? Am nevoie de lamurire!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei cred ca copilu nu stie despre prostiile care le ascund dar ala mic stie mai multe decat ei.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca vor sa ii fereasca de greutatile vietii de la varsta lor. Vor avea timp destul sa se loveasca de ele toată viata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

| Mosotti a răspuns:

Spune mai exact la ce te referi cand zici ca ascund parintii lucruri fata de copii, ca sunt doua tipuri, lucruri ce ii privesc pe copii, sau ce nu ii privesc. E una sa ascunda 9 ciocolate din 10 ca sa nu le mananci pe toate, si alta este sa-si ascunda mesajele lor care nu privesc pe copii, sau altele de genul, lucruri personale ale lor, etc. Da niste exemple te rog ca sa comentam pe concret.

| Bizon95 a răspuns:

Nu ai spus exact ce
nu ai spus cati ani ai

ce ar fi sa iti spuna tie parintii cat sex au facut in ce pozitii si explicit ce fel de sex au facut (ne-"standard" )... ti-ar place sa auzi asta?!?!?!?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Fiecare om are dreptul la viata personala.

| TheGentleman a răspuns:

Ce anume ascund? Bani? E de înțeles. Dulciuri și ciocolată? Iar e de înțeles. Probleme financiare? E de înțeles și asta

| anonim_4396 explică (pentru TheGentleman):

Sunt anumite lucruri pe care le ascund multe prin tacere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că nu vor să îți îngrămadeasca ție capul cu problemele lor de oameni maturi. Vor ca tu să ai o copilărie liniștită. Copiii ar trebui să își vadă de copilărie și să nu se mai bage în treburi/discuții de oameni maturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult ca sigur ptc. încă nu sunt destul de maturi pentru a înțelege. Depinde și de ceea ce decid adulții să ascundă. Nu e întotdeauna "sănătos" să ascunzi totul de un copil.

| Alexandrionelu a răspuns:

Când vei ajunge și tu parinte, vei înțelege!

| Raizing a răspuns:

Pentru ca -esti prea mic- sa le intelegi! Chiar daca -sa zicem- le vei descoperi -nu vei intelege sensul lor -in adevar -cum sunt happy

| MihaiPavel21 a răspuns:

Pentru că au și ei unele secrete doar a lor...Copiii lor nu trebuie să se preocupe de secretele părinților, ci să-și trăiască copilăria.