| adriana543768654567895334 a întrebat:

De ce cand toti ne simtim bine, radem, glumim, prietenii ne sunt aproape iar cand avem un necaz sau nu avem bani se indeparteaza? straight face

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi, oamenii, acceptam doar ceea ce e usor. Omul e un animal egoist.

| fluturas a răspuns:

Pentru c anul sunt prieteni adevarati, doar asa de interes oh go on
cine isi mai bate azi capul pentru altul?
mai mult fiecare ii pentru el

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Pentru ca lumea e rea si napasatoare. D-aia! straight face

| vera_5828 a răspuns:

Asta-i lumea din nefericire de asa zisi prieteni este lumea plina, cei care, ne vad doar cand avem bani si tot ce-si doresc si ei. Poate ne sunt alaturi doar din invidie sa se bucure pe langa noi de ceea ce ei nu au. Dar un prieten adevarat( foarte rari in zilele noastre) este acolo la bine si la rau ne sprijina orice ar fi. Este alaturi de noi neconditionat.

| AlinPlaya a răspuns:

Pentru ca e greu sa scoti o persoana din probleme, mai bine o lasi acolo sa sufere si tu te simti bine. Viata e greu!
Si inca ceva: cred ca ai auzit de 1 milion de ori cuvintele astea: prietenul la nevoie se cunoaste. Un prieten in adevaratul sens al cuvantului e langa tine oricand gata sa te ajute. Capul si sus si ai grija de tine! big grin

| CrosS a răspuns:

Prietenul adevarat si prin ascuns te-ajuta fara a ta stire, Ce nu vrei sa stie dusmanul, nu spune prietenului, Orice sa fie nou, dar prietenul vechi.

| Draagos a răspuns:

Nu ai precizat corect.Ca nu sunt toti asa, Majoritatea.Pt. ca asa is romanii laughing

| roxxy96 a răspuns:

Pentru ca multi sunt doar pe profit. profita de tine cand esti ok si cand ai probleme se duc sa profite de altii. da nu toti sunt asa

| Salamandra_6782 a răspuns:

E doar parerea mea NU-I NIMIC PERSONAL! Eu una nu mai am incredere in nimeni, nici macar in mine. in viziunea mea prietenii adevarati nu exista, si incep sa ma indoiesc de dragoste, asadar la intrebarea ta as raspunde ca : e o lume libera, fiecare e pe cont propriu, DE CE i-ar pasa cuiva ca noi cadem jos? conteaza ca el sa mearga mai departe, in urma.pot ramane multi.