| MarinescuAndrei1998 a întrebat:

De ce credeți că în general româncele și femeile cu origini europene(albe) în general preferă bărbații de culoare în detrimentul celor albi?
În America nu cred că este nevoie de spun că sunt foarte multe cupluri de genul, în Europa Vestică la fel, iar recent am început să observ trendul acesta chiar și în România, în speță în București.
Știu că majoritatea albelor sunt cu albi, dar asta este o chestiune ce ține de demografie, nu neapărat de preferință.
În general am observat chiar și la noi că fetelor le place mai mult să fie în preajma băieților creoli și negri decât în preajma celor ce le seamănă.
Cât vorbește de relații, cred că se poate spune la fel întrucât negrii și bărbații creoli sunt cei mai căutați atât de românce cât și de europence.
Dar întrebarea mea este de ce? ce le determină pe femei să prefere o anumită rasă în detrimentul celeilalte?
De ex. de ce preferă româncele în general bărbații de culoare în locul românilor, maghiarilor, ucrainienilor, slovacilor etc. care sunt albi?
Vă mulțumesc mult pentr răspunsuri. Voi da și fundă

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Asta e impresia ta, dar nu prea e așa. Nu numai că româncele nu preferă negrii, nici europencele în general nu preferă negrii.
Că există și excepții, sunt convins. Dar generalizarea ta e aiurea și întrebarea ai pus-o pentru a forța răspunsuri de genul "pentru că au p*** mare".
Să știi că și mărimea asta are un optim. Dincolo de o anumită dimensiune, obiectul devine și foarte greu de folosit și nici nu crează femeilor vreo plăcere deosebită. Dimpotrivă, actul poate deveni iritant, disconfortabil și neplăcut.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cum adică majoritatea albelor sunt cu albi, dar asta e o chestiune de demografie?!? Din moment ce majoritatea subt cu albi, cum poți afirma ca roamancele prefera negri?!? Doar pentru ca ai văzut tu câteva cupluri? Subt vreo 10 milioane de "albe" in Romania si probabil câteva sute de negri, chiar e așa o surpriza ca ai văzut câteva cupluri in care el e de culoare si ea nu?!?

| T0T a răspuns:

Observ din ce în ce mai mulți oameni ce își exprimă traumele acum pe aici. Nu vreau să mă înșel dar ești un tip ce tot pune întrebarea asta pe TPU de ani de zile.

| Freya1 a răspuns:

Majoritatea zic ca au p...a mare si asta e motivul...
Nu stiu de ce dar din punctul meu de vedere e ok un om mai creol deoarece pielea lui are o culoare mai frumoasa nu branza care la soare se parjoleste...
Nu am spus ca imi plac negri, africani, marocani dar totuai...

| ShamelessQboy a răspuns:

Din ce am discutat si am auzit mai ales nordicele, nu neapărat să se căsătorească cu ei atât cât să facă sex deoarece o anumită rasa de negrii sunt foarte dotați!
Este ceva genetic, ai sa vezi ca si femeile lor au ditamai fundul si tatelechiar dacă sunt slabe!
Si ce mi se părea amuzant era faptul ca multe dintre ele erau deja la vârsta ă treia si plăteau gigolo negrii!
Deci iti dai seama ca este visul multor femei sa aiba o scula mare langa ele.

| DorelExpertu a răspuns:

Pentru ca barbatii de culoare au "paula" mai mare.