| MarinescuAndrei1998 a întrebat:

De ce credeți că în general româncele și femeile cu origini europene(albe) în general preferă bărbații de culoare în detrimentul celor albi?

În America nu cred că este nevoie de spun că sunt foarte multe cupluri de genul, în Europa Vestică la fel, iar recent am început să observ trendul acesta chiar și în România, în speță în București.

Știu că majoritatea albelor sunt cu albi, dar asta este o chestiune ce ține de demografie, nu neapărat de preferință.

În general am observat chiar și la noi că fetelor le place mai mult să fie în preajma băieților creoli și negri decât în preajma celor ce le seamănă.

Cât vorbește de relații, cred că se poate spune la fel întrucât negrii și bărbații creoli sunt cei mai căutați atât de românce cât și de europence.

Dar întrebarea mea este de ce? ce le determină pe femei să prefere o anumită rasă în detrimentul celeilalte?

De ex. de ce preferă româncele în general bărbații de culoare în locul românilor, maghiarilor, ucrainienilor, slovacilor etc. care sunt albi?

Vă mulțumesc mult pentr răspunsuri. Voi da și fundă

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Problema" este de natura genetica: femeilor le place sa fie "mai deosebite" decat rivalele lor.

Pe de alta parte, si barbatii de culoare veniti la noi au nevoie de femei, iar unora reusesc sa le suceasca capul cu povesti sau cadouri. Celor naive sunt suficiente vorbele frumoase, altele (majoritatea) profita din plin.

| RAY a răspuns:

Si daca ar fi asa care e faza? ele aleg ceea ce plac

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai vazut 3 cupluri interrasiale si de acum tragi o concluzie de genul? Hai serios

| relian a răspuns:

In America ce spui tu se intampla pentru ca acele fete nu stiu nu ca lear place cei de culoare e mai degraba altceva, nu prea gasesc barbati albi la ce vor ele, sau barbatii albi probabil le cam ocolesc. Unde pui ca mai recent is multe cupluri de culoare cu femei mexicance laughing astia de culoare sa aiba si ei o femeie accepta cam orice zice da.La fel si femeile albe, nu zic toate dara majoritatea merg cu aia de culoare cam tot din aceleasi motive ca nu prea is bagate in seama de aia de culoarea ei. Orice femeie alba ar prefera un alb, bine sunt si exceptii.Asa stau lucrurile in america.In Ro nu stiu sau in Europa.
Ce le determina pe unele femei sa prefere pe aia de culoare? Pai aia is cu papagalu,le face capu mare,is cum sa zic sa nu fiu rau, aia is mai putini cinstiti decat un alb, decat un roman laughing.Le promite marea cu sarea, le spun povesti si etc.
Tu spui ca barbatii creoli is mai cautati sau aia de culoare? Gresit, femeile prefera barbatii bruneti poate, deci brunesti dara albi.Ma refer la femeile femei nu la fetele astea dealde 18 ani sau 25 de ani care nu prea stiu cei aia relatie.
Din ce am vazut femeile asa vor bruneti daca se poate si daca au si barba asa mica, cum sa zic sa fie nerasi cu barba de 2-3 zile wow or sa zica laughing, dar nu astea f tinere, vorbesc aici de femei din alea de peste 30 de ani care stiu deja mai multe.
Barbatii de culoare dau din gura mult majoritatea,tot timpul spun povesti,se lauda si femeile cum is naive de felul lor, nu stiu poate le place chestia asta, ca acum serios cati negrii arata f bine laughing si cu parul ala al lor ca lana de oaie, naspa rau, dara na fiecare cei place, cat poate duce

| ShamelessQboy a răspuns:

Cred ca faptul că li s-a dus veste ca sunt mai dotați, au cardanul mare!

| DennisW a răspuns:

E o chestie de tupeu. Si cei de culoare au din plin.
Femeile sunt atrase (in mod ilogic) de barbatii care au tupeu, confundandu-l cu increderea in sine.
Chestia cu dotarea e un alt factor, desi este fals. Dar e promovata intens pe toate canalele media, in special pe internet. Am avut ocazia sa vad personal negri in Africa (multi) si va asigur ca nu e cazul. In filmele pentru adulti sunt cativa care sunt folositi din plin, si de aici parerea ca sunt mai dotati ca albii. E fals.