| renata a întrebat:

De ce in Romania exista atea violente. iar justitia nu face nimic?
De ce majoritatea parintilor isi maltrateaza copiii?

4 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Mentalitate mostenita din tata in fiu... ce sa spun! O statistica arata ca 73% dintre romani considera ca e normal sa iti mai altoiesti copilul din cand in cand! Infiorator, nu? Iar justitia nu face nimic...nu te supara, dar care justitie?

Bula
| Bula a răspuns:

Din datina si... obiceiuri - ortodoxe!
"Bataia e rupta din rai"... se invata chiar la biserica, nu?
devil

| otypa a răspuns:

Pentru-ca in Romania nu se prea respecta legile.cam asta e problema. iar parintii care isi maltrateaza copii nu se numesc parinti,,, cu bataia nu ajungi mai departe ci doar cu vorba buna

| pulcino a răspuns:

Nu stiu daca se pot numi parinti cei care isi maltrateaza copiii, eu am doi, sunt viata mea, sunt foarte mindra de ei, mai ales ca au crescut fara mine, eu din cauza greutatilor am fost nevoita sa plec la munca in afara,. vreau sa iti spun ca si pe aici exista violenta, din care 40% o fac romani