| litere123 a întrebat:

De ce intr-o casnicie barbatul are dreptul de a se ingrasa, iar femeia nu? Daca exista iubire intre cei doi parteneri, nu se poate trece cu vederea peste micile kilograme acumulate?

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu se poate trece inseamna ca nu te iubeste, asta e o dovada clara ca trebuie sa iti relatia in inchidere urgenta, cateva kg nu vad unde e marea problema, daca sunt prea mult atenteaza la sanatatea ta, nu sunt de acord cu prostia ea sa fie slaba mereu el sa fie gras ca e normal, ce prostie, fata daca esti in situatia asta nu accepta asta, lasa-l dal in

| RAY a răspuns:

Cum 8 ore | Morbid a răspuns (pentru Andr9385929444):
Nu ne credem superiori mereu, suntem superiori.

la prostie, ai dreptate

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca cele spuse de tine ar reprezenta o conditie ''reala'' si mai ales ''universal valabila'' ar fi insemnat ca sotia sa-mi fi dat un ''jet'' definitiv cu destul de mult timp in urma. laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde ai scos asta?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ba da. De unde si pana unde ai dedus tu ca asta ar fi un adevar absolut?

| Frank51 a răspuns:

Intr-o relatie normala este complet normal si inevitabil sa se intample asta.

| siriusblack98 a răspuns:

De unde ai scos tu acest ''adevar universal''?

| Yurisa a răspuns:

Cine a zis chestia asta? Nimeni niciodata nu a impus asta. Daca mariajul tau e asa nu inseamna ca e un adevar general valabil.
E in puterea ta sa schimbi ceva daca nu iti convine. Din punctul meu de vedere nimeni nu ar trebui sa se ingrase considerabil. Nu e sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba se poate trece în relațiile autentice, în cele superficiale contează și 5 kg acumulate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e lipsa de respect față de bărbat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și față de femeie nu e

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza dacă e lipsa de respect față de femei, nici nu contează părerea femeilor happy in lumea animală doar leoaicele vânează și primii care mănâncă și sunt plini sunt liderii turmei, nu vezi vreo femela grasa, doar oamenii sunt mai deștepți încât să accepte așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă așteptam la un răspuns atât de retardat și misogin rolling on the floor. Nu vezi femelă grasă, dar nici lider jigărit. Ambii sunt în formă. Să ai asemenea pretenții de la o femeie când o să fii înalt și plin de mușchi și o să fii în stare să o aperi măcar de un aurolac pe stradă. Dar la cum vorbești, pari și pitic, printre altele. Nu ești superior nici unei râme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolo când va aud"de unde ai scos-o" "de unde ai auzit asta" și voi sunteți primii care va încadrați aici. Toată lumea știe ca asa e exact cum ai scris tu. Cred ca din cauza ca ei se cred superiori mereu, iar dacă Înșeală din cauza asta o bagă pe aia penală cu "sunt bărbat ce vrei". Un sfat: dacă vreodată o sa simți ca bărbatul tău e deranjat de kg tale, Înșeală l tu prima și spune i exact ce urma el sa ți spuna(ca te ai îngrășat și ca ești femeie și tu )

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ne credem superiori mereu, suntem superiori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ești încă bărbat, se vede că stai la țară numai după cât ești de închis la minte, se vede că nu ai niciun scop în viață, încă stai cu mămica și singura ta realizare e că ai o rămurică în pantaloni și nici pe aia nu știi să o folosești. Dacă tu ai mai mult de 1, 70 e minune mare, esti superior unde? Că sigur o ai și mică și caracterul tău e ceva de speriat. Te potrivești cu Hecate, numai că aia mai are sclipiri de luciditate, tu ești doar handicapat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Caste a zis pentru prima oara ceva inteligent in viața ei laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu credeam că te legi și de înălțime, tu ai probleme daca crezi că bărbatul perfect te-ar lua pe tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A zis, dar nu e inteligenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau un bărbat perfect laughing.

| Delcatty a răspuns:

Ba da, ar trebui sa se treaca, mai ales fiindca vorbim de o casnicie, nu de o relatie formata acum doua zile. Cand semnezi sa iti petreci viata alaturi de un om, fie barbat sau femeie, te astepti sa fie suisuri si coborasuri la un moment dat si ca lucrurile nu vor fi mereu roz.
E adevarat ca frumusetea e si mai importanta la femei, dar nici barbatii nu sunt scuzati de presiunea unui aspect placut.

| lorix a răspuns:

Spune-i adio daca nu te accepta si iubeste si asa. Si da, conteaza mult aspectul si sanatatea (obezitatea clar nu e sanatoasa) dar in definitiv in iubire te ia pentru omul care esti (caracter si personalitate) nu doar pentru corp.
A, si am vazut slabi si cu grase la brat. Asa ca nu-i vreun adev. universal ca astea ar ramane pe afara.