| AndreeaMonica25 a întrebat:

De ce ma mai cauta dupa 4 luni de la despartire (in care nu am mai vorbit deloc )doar sa vada cum ma simt, si daca sunt bine? In condițiile in care imi scrie acum si apoi nu mai da niciun semn ...De ce ma cauta daca nu ma mai vrea sa viata lui?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Eu cred că da, dar probabil așteaptă ca și tu să faci ceva.Să-i demonstrezi prin fapte că-l iubești.
Eu am avut așa o relație în care eu am tot pus suflet în ea, și apoi am lăsat și partenera să facă ceva ca să-mi demonstreze prin fapte că și ea mă vrea în viața ei.Adică ceva de genul.Eu am făcut până acum, i-am demonstrat prin fapte clare intențiile mele(așa trebuie să facă un bărbat, zic eu) și mi-am exprimat în mod clar sentimentele față de ea, dar în cazul nostru feed back-ul din partea ei nu a venit, de asta am decis s-o închei.
Aici mă refer la faptele ei clare cum că mă dorește în viața ei, care din capul locului mi-au creat o nesiguranță și o lipsă totală de încredere în ea, ea fiind veșnic nehotărâtă în acțiunile ei, și/sau când a luat o decizie, azi de exemplu, mâine a dat înapoi de la ea, și nu și-a respectat-o.Normal că fiind că nu o cunosc numai de 5 săptămâni, m-a făcut să iau decizia de a înceta relația sentimentală cu ea.Am rămas amici.
Acuma voi știți cum e treaba între voi, dar așa în mare eu cred că te vrea, dar așteaptă feed back-ul din partea ta.Să-i demonstrezi clar și evident că-l vrei în viața ta.Nu-i rău să-l mai întrebi de sănătate printr-un sms, mersi pe Facebook, etc. Ceva îmi spune că o să-ți răspundă.Fi hotărâtă mai ales dacă ești 100% sigură că sentimentele lui față de tine sunt sincere și-i pleacă din suflet pentru tine. happy.

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poate fi un artificiu pentru a intra în vorbă cu tine, și apoi încet cu treabă bună să te aibă iar în viața lui. Dacă tu mai simți ceva pentru el, dar sincer, atunci fă-i jocul și o să va împăcați.
Atenție însă la el, ca să aibă și el sentimente sincere față de tine, nu numai sentimente sexuale.Sigur îți dai seama dacă e sincer sau nu cu tine. happy

| AndreeaMonica25 explică (pentru DeyCj):

Buna, mi-a placut mesajul tau. Inca il iubesc, enorm de mult. Nu stiu daca el mai simte ceva pentru mine... Sunt atat de confuza pentru ca nu stiu ce vrea iar eu nu stiu cum sa mai vorbesc cu el sadsa-i arat afecțiune, sa fiu rece ). Nu inteleg faptul ca ma cauta, imi da de inteles ca ii este dor de mine si ca vrea mai mult dupa care dispare si nu mai da niciun semn, pana cand crede el. Se plictiseste? Așteaptă sa il caut si eu? Pentru ca nu am făcut-o pana acum, am așteptat ca el sa preia inițiativa. Cat despre sex, cred ca ma aburea de multa vreme daca chiar ar fi vrut doar atat. Tu ce parere ai de toata aceasta situatie? Ce crezi ca mai vrea de la mine? Multumesc?

| DeyCj a răspuns (pentru AndreeaMonica25):

Eu cred că da, dar probabil așteaptă ca și tu să faci ceva.Să-i demonstrezi prin fapte că-l iubești.
Eu am avut așa o relație în care eu am tot pus suflet în ea, și apoi am lăsat și partenera să facă ceva ca să-mi demonstreze prin fapte că și ea mă vrea în viața ei.Adică ceva de genul.Eu am făcut până acum, i-am demonstrat prin fapte clare intențiile mele(așa trebuie să facă un bărbat, zic eu) și mi-am exprimat în mod clar sentimentele față de ea, dar în cazul nostru feed back-ul din partea ei nu a venit, de asta am decis s-o închei.
Aici mă refer la faptele ei clare cum că mă dorește în viața ei, care din capul locului mi-au creat o nesiguranță și o lipsă totală de încredere în ea, ea fiind veșnic nehotărâtă în acțiunile ei, și/sau când a luat o decizie, azi de exemplu, mâine a dat înapoi de la ea, și nu și-a respectat-o.Normal că fiind că nu o cunosc numai de 5 săptămâni, m-a făcut să iau decizia de a înceta relația sentimentală cu ea.Am rămas amici.
Acuma voi știți cum e treaba între voi, dar așa în mare eu cred că te vrea, dar așteaptă feed back-ul din partea ta.Să-i demonstrezi clar și evident că-l vrei în viața ta.Nu-i rău să-l mai întrebi de sănătate printr-un sms, mersi pe Facebook, etc. Ceva îmi spune că o să-ți răspundă.Fi hotărâtă mai ales dacă ești 100% sigură că sentimentele lui față de tine sunt sincere și-i pleacă din suflet pentru tine. happy.

| Freya1 a răspuns:

Eu am unu asa ce ma cauta de 11 ani nu cateva luni.Pur si simplu e curios, te vrea acolo de rezerva, calduta etc.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce mai poate vrea acum de la tine doar el stie. Asa cum ar trebui sa stii si tu daca merita sau nu a doua sansa.

| gothicbat a răspuns:

Poate are un interes la tine, cine știe.
Nu-i mai răspunde, ignoră-l.
Treci peste, lasă-l în trecut.

| elcosmin a răspuns:

Pentru ca el a capatat sentimente pentru tine. Chiar daca v-ati despartit (nu stiu motivul), inca se gandeste la tine. Probabil vrea sa repare situatia, sau pur si simplu se gandeste ca relatia voastra poate ramane doar la stadiul de prietenie. Eu zic macar sa iesiti din cand in cand. Daca nu vei iesi cu el, mai des se va interesa de tine. Asa, iesi de 2-3 ori cu el si vezi daca se va mai lega ceva intre voi. Daca e chiar atat de grava situatia, spune-i delicat ca nu vrei sa mai fii prietena cu el.

| MGEORGESCU a răspuns:

Din orgoliu, din frustrare, din ambitie, din lipsa de ocupatie, de dor, etc...motive pot fi multe, insa tu trebuie sa intelegi ca un om care a plecat e bun plecat, la fel cum trecutul e trecut. Invata sa te stapnesti si sa nu-i raspunzi atunci cand iti scrie, indiferent de motivul sau scuza pentru care o face, ignora-l, evita-l. Daca i-ar fi pasat catusi de putin de viata ta, de tine erati acum impreuna si nu cauta doar sa te provoace cu mesaje pentru ca mai apoi sa se faca pierdut, in mod cert e greu de inteles si e frustrant, dar fii puternica si debaraseaza-te de asta. Iti spun asta pentru binele tau, si chiar daca ti se pare ca spun asta cu usurinta mai tarziu imi vei da dreptate. Succes in toate iti doresc!

| eugeniu2020 a răspuns:

Ignora-l si gata, block.
n-are ce sa iti pese de el!

| EvaEvita a răspuns:

Pentru ca vrea sa vada daca tu ai mers mai departe sau nu dupa despartire. Pentru ca vrea sa tina legatura cu tine, ca o optiune de impacare in cazul in care nu va gasi pe altcineva. Te sfatuiesc sa nu-i acorzi atentie, nu trebuie sa fii rezerva nimanui, mai ales a fostului.