| M1hai a întrebat:

De ce ma simt tradat de prietenii cei mai buni? nuss de ce simt asta sad

Răspuns Câştigător
| alinike2 a răspuns:

Deci nu stiu cum sa iti raspund dar exact acelasi sentument il am si eu. Mereu incerc sa ajut pe toata lumea iar dupa ce i-am ajutat parca incerca toti sa imi puna piedica si cand am eu nevoie de ajutor toata lumea zica ca nu poate ca nu are timp etc.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate pentru că într-adevăr ai fost trădat. Sau doar ești ușor paranoic.

| foxsilver a răspuns (pentru NOname):

Ca veni vorba de tradare si paranoia, poate ne dai si noua definitia acestor doua cuvinte.Asta asa...ca sa vedem cum stai cu teoria, caci in practica, excelezi.Deh,esti EXPERT(A)!
Pana acum, am dat dovada de obiectivism, si am stat deoparte, desi am vazut si am simtit cate ceva, dar cum la baza prieteniei sta totusi subiectivismul, am hotarat sa reactionez.Ca atare, iti spun ca nu exista cuvant in dictionar ca sa pot califica gestul pe care l-ai facut aseara, prinzand-o pe Greece in corzi.Trebuie sa ai sange de vipera,ca sa poti face asa ceva! Nu ca ar fi prima ta victima, si cu siguranta, nici ultima, dar Greece nu merita asa ceva.Pur si simplu, ai scos-o in Piata Publica, si ai aruncat cu pietre-n ea.Asta e o dovada ca nici decenta nu te caracterizeaza(dar ce spun eu!), nimic din ce e omenesc nu te caracterizeaza.Chiar ca esti o"noname"!
Stii ce te caracterizeaza pe tine? Virtualitatea.Esti doar un nume pe un site, de fapt esti o utopie.
Pun pariu ca si in viata reala esti tot noname.De fapt, nici nu cred ca ai o viata reala.Petreci timpul in fata unui calculator,respiri si te misti virtual,si cum am mai spus,esti doar o utopie(asta trebuia sa fie nick-ul tau). Ar trebui sa-mi fie mila de tine,dar nici macar acest sentiment nu-mi inspiri.
Vorbeam mai devreme despre dictionar, vezi sa nu te surprinda faptul ca in dreptul cuvantului"lasitate", vei gasi numele tau. Spun asta pentru ca abuzezi de faptul ca ai butonasele la indemana, si iti stergi urmele mizeriei pe care o faci, improscand cu noroi pe cine ti se pune pata, sau stergand intrebari care ar putea sa-i faca pe useri sa te judece.Caci"mimosa pudica"cum esti tu, te ofilesti imediat cind esti atinsa.
Acum, sa vad cat de tare te tin nervii! Daca vei avea cea mai mica urma de onoare, imi vei da replay.

| NOname a răspuns (pentru foxsilver):

Dragă "fox", înainte să te afunzi și mai mult în afirmații nefondate și atacuri la persoana, poftim toate print screen-urile, ți le fac cadou.
- http://i.imgur.com/tmxJG.jpg
- http://i.imgur.com/ZlBSt.jpg

Iat-o și pe minunea ta de întrebare, plină de lamentări și exagerări, care m-a foarte amuzat...și, cum era și de așteptat, care nu a primit niciun răspuns (nu te-ai întrebat de ce?).
- http://i.imgur.com/Xls9M.png

Administratorii încearcă să așeze lucrurile, să nu se mai facă de râs greece, iar tu, de "fox" ce ești, le tot răscolești. Folosește-ți puțin mintea, că nu o ajuți deloc!

Și să-i transmiți că nu o alungă nimeni și oricând este binevenită pe site. Nimeni nu are nimic cu ea. Să termine cu victimizarea și să redevină adult.
Seară bună.

| TheFantasticOne a răspuns (pentru NOname):

Draga NOwoman, vezi ca ti-au scapat reply-urile pymei si IMC90. Nu-i nimic, e la cineva celalalt print.
Nu i-a raspuns nimeni pentru ca ai sters imediat intrebarea aceea unde s-a purtat discutia si mai toti tac pentru ca tu nu esti corecta si cand cineva are de zis ceva, repede ii stergi raspunsurile.
De frustrata ce esti si din pura rautate ce zace in tine (doar o constatare), te-ai luat de greece12 pentru ca nu te mai baga nimeni in seama. Ai pierdut orice strop de respect din partea oamenilor buni de pe site-ul asta. Ea intra din placere si si-a bagat picioarele in site deoarece s-a saturat de rautatea asta dusa pe culmea penibilitatii. Nu esti tu in masura sa dai lectii si nici sa tii morala, cand tu esti o ipocrizie umana, ce face spume la gura in fata pc-ului cand cineva iti denigreaza reputatia de virgina internautica (inca o constatare). Prezenta ta nu este deloc folositoare pe acest site. Existenta ta este o jignire la adresa rasei umane.

| NOname a răspuns (pentru TheFantasticOne):

Cum spui tu, dragă anonimă.
Din moment ce nu ești în stare să-ți asumi cuvintele și ai ajuns să-ți creezi conturi fantomă, ca să-ți împrăștii frustrările de Drama Queen, nici nu mai am ce discuta cu tine.
Sincer, nu credeam că vei coborî atât de jos.
Te-am supraestimat chiar mai mult decât credeam...
Maturizează-te!
Și trăiește-ți viața aia pe care te tot lauzi că o ai!

| foxsilver a răspuns (pentru NOname):

Tonul amortizat pe care l-ai folosit, imi rapeste satisfactia de a purta o discutie mai caustica cu tine.
Afirmatiile nu sunt nefondate, am urmarit pas cu pas totul, am asistat minut cu minut la tot circul pe care l-ai creat.Prin reactia mea nu am vrut s-o apar neaparat pe Greece, ci mai curand sa-mi apar propriile principii, dupa care imi traiesc viata.
Asta e ceea ce mi-am aparat eu:
http://www.tpu.ro/......ietenia_3/
In schimb,ma maguleste faptul ca ma confunzi cu Greece, si culmea, nu esti singura persoana, esti a treia.
Cat priveste mesajul tau catre Greece, cred ca poti trimite personal un text(ideal cu scuzele de rigoare), nu de alta, dar inca n-am ajuns posta nimanui.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instinctul nu prea insala. Poate chiar esti tradat de prieteni. Cerceteaza!

| M1hai explică:

Ati putea sa terminati odata!

| foxsilver a răspuns (pentru M1hai):

Imi cer scuze pentru tot ceea ce vezi aici, dar pana la urma cred ca iti va prinde bine acest lucru.
Chiar ai putut sa vezi cu ochii tai o lectie despre ce inseamna tradarea si prietenia.Iti recomand s-o inveti, pana nu iti va disparea aceasta intrebare.Pentru ca tanti cu chenarul albastru, are o mare pasiune pentru butonul"delete".

| strengaritzza a răspuns:

Intrebarea asta eu n-o inteleg.
''De ce ma simt tratat de prietenii mei cei mai buni'' dar cum te simti? happy Te simti tratat prost, la misto, cum? happy

| M1hai explică (pentru strengaritzza):

Da ceva de genu

| TudorLux a răspuns:

Salut. Daca e cum zice alinike2, E VINA MEA...crying. Dar, desi suntem prieteni pe TPU si am adresa ta de mes, sunt sigur ca nu suntem prieteni adevarati. Tu ma ajuri cu jocurile, eu iti dau funde.Chiar, ma raspunde-mi la intrebari din alea mai vech fara funda, ca iti dau cu orice ocaziehappy

| k3vin16 a răspuns:

În ziua de azi este destul de greu să găseşti prieteni adevăraţi, eu de exemplu colegii mei (băieti) cu care am petrecut 8 ani împreună pe clasele 1-8 nici unul nu îmi este prieten adevărat, ca să ai un prieten adevărat trebuie să treci prin încercări grele şi tu şi el şi dacă vă ajutaţi reciproc şi nu faceţi mişto şi chestii din astea unul de altuia ca să poţi spune despre el/ea că îţi este prieten adevărat.