| Roxana_2583 a întrebat:

De ce mereu adolescentii dau mereu vine pe parinti? e chiar numai vina parintilor in ceea ce li se intampla copiilor lor?

1 răspuns:
| ema69 a răspuns:

Pai sti ce se intampla? Adolescentii sunt prea ocupati sa-si invinuiasca parintii pentru relele din viata lor, in loc sa le fie recunoscatori pentru ce e bun si frumos in viata.Rari sunt cei ce stiu sa aprecieze sacrificiile pe care parintii le fac pentru ei.Sunt convinsi ca totul li se cuvine fara a face nimic in schimb si asta nu e bine.Si daca stau mai bine sa ma gandesc, poate totusi parintii poarta o mare vina in chestia asta, ca fac tot posibilul sa nu le lipseasca nimic copiilor. Poate daca nu le-ar mai satisface toate mofturile, ar avea parte de mai mult respect.