| cosmin986522 a întrebat:

De ce multe fete se plang ca isi bat joc baietii de ele dar cand un baiat cuminte vrea sa le cunoasca ii refuza?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca asa este specia numita FEMEIE.
big grin

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Aia care zici tu ca isi bat joc de ele, creaza atractie.
Baietii cuminti nu prea stau bine la capitolul asta.
Nu e o regula, vorbesc in general cu mici exceptii!

| Adry05 a răspuns:

Pentru ca `baietii cuminti` n-au nicio idee cum sa abordeze o fata astfel incat sa le starneasca interesul.

| RAY a răspuns:

Asta pentru ca atractia fizica e haotica si din pacate facem alegeri proaste, si noi ne alegem cu badgril asa si ele cu badboys,acel baiat cuminte nu are masculinitate,femeile sunt atrase de masculinitate nu de feminitate,sunt atrase de barbati violenti, agresivi, nebunatici, rai de fel care le ofera protectie, asa cu baiat cuminte ce sa faci e monotomie cu el plus ca nu reprezinta o provocare il poti seduce usor, plus ca si duc lipsa de atractie fizica, desi ce interes sa ai fata de ei?

| Freya1 a răspuns:

Te-ai gandit la posibilitatea ca poate cineva si-a batut joc de ea si acum cat de cuminte ai fi tu nu mai are incredere.Hai ca nu suntem toate niste fiare fara inima si nici nu suntem toate la fel cum nici voi nu sunteti. Fata precum si baiatu poate sa isi piarda increderea in persoanele de sex opus din cauza ca sa profitat de bunatatea lor sau pentru ca au facut ei o alegere proasta si atunci le este frica sa mai incerce.Iar un baiat cuminte presupun ca te-ai referit la tine daca vi si o consolezi pe respectiva (functioneaza si la baieti) dupa ce ea a trecut printr-o despartire e clar ca nu te ia in brate te pupa tot si zice sunt cea mai fericita hai ne combinam te refuza saaauuu poti fi tu cuminte dar daca nu esti pe placul fetei nu poti nici sa o obligi dar nici sa o acuzi ca nu te place deoarece fiecare vede frumosul in felul lui

| OldSoul a răspuns:

Simplu, aia timizi sau corectie, cuminti, cum le spui tu sunt considerati "pampalai", in timp ce ele cauta acei "smecheri" care le fac sa iasa din tipar.
Pur si simplu asta vor fetele, sa iasa in evidenta, sa aiba ceva ce celelalte nu au, sa se mandreasca cu iubitul lor smecher/de banii gata, iar daca esti cuminte, cam scartie treaba, nu prea esti invidiat de concurenta ei, ceea ce inseamna ca nu esti suficient de "bun" pentru ea.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Cazul 1. Sunt unele fete care se plang ca baieti si-au batut joc de ele dar de fapt e invers, unele vor sa fie rebele, se apuca de fumat etc doar pentru ca e la moda si se combina cu tipi rai doar ca sa fie si ele in randul lumi, apoi se trezesc ca au fost ranite si daca un baiat dulce si de treaba le place, il refuza pentru ca nu arata ca un print. (Pt genul asta de fete aspectul conteaza 95% )
Apoi e cazul 2.
Unele fete au trecut prin experiente socante in fostele relati si le-au lasat cu traumatisme si cu increderea scazuta atat in ele atat si in alte persoane. Si dureaza mult sa castigi increderea cuiva care si-a dat timpul si a pus suflet in ceea ce a facut, si alta persoana s-a sters la fund cu eforturile ei. Si chestia asta doare. Asa ca preferi sa ramai singura decat sa fi ranita iar sau sa fi o povara

| Kinda a răspuns:

Salut,cred ca cel mai important lucru e prima inpresie, si desigur si pe parcus, stiu cum e sincer e foarte greu sa iti gasesti o fata ok in ziua de azi, majoritatea sunt curv..., trebuie doar sa ai incredere in tine big grin

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Acuma serios care fata vrea sa fie cu un baiat care nu ii in stare nici sa o ridice le place de aia rai deoarece le ofera protectie.

| Maria52G a răspuns:

Crede ca este rau si ca vrea sa isi bata joc de ea. Trebuie sa te duci la ea si sa ii faci un cadou ...cum ar fi Raffaelo...Se va bucura happy

| Maria52G a răspuns:

Crede ca e rau ca ceilalti, dar daca ii face un cadou ...cum ar fi raffaelo...se va bucura si va sti ca nu esti rau

| Kinda a răspuns (pentru Maria52G):

Tu mergi la prima intalnire cu raffaelo? serios unde te crezi in filme?

| Maria52G a răspuns (pentru Kinda):

Eu mi-am spus parerea! Am spus ceva de raspunsul tau? Nu! Nu te mai baga ca musca in lapte!

| darkKiller12345 a răspuns:

Buna! Ele au impresia ca toti baietii sunt la fel, dar se inseala. Depinde si de ele ce anturaje au avut. Sper ca te.am ajutat