| Venom23 a întrebat:

De ce nu cred în acei oameni care îmi spun că voi avea pe cineva care mă va iubi? Uneori plâng din cauza asta și îmi vine să renunț la viață că degeaba trăiesc.De ce?

53 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Știu acest sentiment! Nu ai de ce sa faci asta. Într-o zi va veni persoana cu care vei avea atât de multe în comun și vei simți ca este pentru tine. Timpul le rezolva pe toate. Încearcă sa te implici în multe activități, sa întâlnești mai multe persoane, trebuie sa treci peste obstacolul asta. Vei întâlni persoane minunate și persoane care nu ar trebui sa le ai pe lângă tine. Tu alegi ce sa faci și cum sa o faci. Viata este atât de frumoasă, dar vezi tu? Nu îți dai seama. Încerca să prinzi încredere în tine. Fii tu luptătorul din viata ta, nu alții. Prima data trebuie sa ai încredere în tine și apoi să-i meditezi pe alții.
O zi frumoasa!

| gogu220 a răspuns:

Pentru că eşti la vârsta la care de abia ţi-au dat tuleii.
După ce treci de majorat se schimbă situaţia.
Dacă vrei şi un răspuns profesionist sună la 116 111.

| Venom23 explică (pentru SimonaSimona01):

Nu stiu cum sa am încredere în mine vreodată.Să văd pe alții cum au prietene și pe mine să mă respingă toate să îmi spună că sunt urât.Nu știu dacă voi avea încredere în mine.Dar nu tot timpul sunt în această stare

| debarasator63 a răspuns:

Iesi din casa, socializeaza, fa tot ce-ti trece prin minte si o sa-ti revi.

| SimonaSimona01 a răspuns (pentru Venom23):

Trebuie sa fii tu mulțumit de cum arăți, nu alte persoane din jurul tău. O persoana va fi cu împreună cu tine atunci când va vedea în tine. Trebuie sa aștepți, persoana care se va îndrăgosti de tine, o va face ca vede ceva la tine nu cum arăți tu pe exterior, ci cum ești tu ca persoana. Contează cum gândești, cum vorbești, cum îți exprimi opiniile. Dacă exista binevointa și sinceritate totul va decurge lin. Învață să te iubești și sa te respecți pe tine, ca om apoi vei vedea ca îți va fi bine. Fii mai obtimist.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Era o vorbă, timpul le rezolvă pe toate happy

| RAY a răspuns:

Hey,in timp te vei adapta, in timp vei accepta asta si vei merge inainte,nu ai de ales, ce poti sa faci? sa te plangi mereu,ce rost are, asta e,viata este o selectie naturala ori te adaptezi ori mori, exista selectie sexuala femeile au datoria sa aleaga cei mai buni barbati,de ce ar sta o femeie cu tine,uni spun sufletul,dar, atractia e ceva involuntar, trebuie sa simti ceva cand stai cu cineva sa te atraga cumva, daca esti urat ai vrea sa stea cu tine din mila? sau pentru banii tai? sau vezi de una urata asa ca tine, sincer nu am cunoscut un baiat frumos care sa se planga ca nu are iubita, daca fizicul nu ar conta as vedea, ceea ce spunem pe net e una ceea ce alegem noi e ceva involuntar, imagineazati si tu o fata sa faca sex cu tine si sa se simta scarbita de chipul tau, punete in locul lor si tu, tu ai sta cu o urata?

| Venom23 explică (pentru RAY):

Nu înțeleg.Ce vrei să fac?

| RAY a răspuns (pentru Venom23):

Depinde de ceea ce vrei man?

| AnaQ a răspuns:

De ce te panichezi că nu ai iubit/a la vârsta asta ( bănuiesc că nu ești major/a) ar trebui sa ai alte priorități, fara supărare. Sigur că iubirea va veni de la sine, nu trebuie sa te îngrijoreze faptul că nu ai pe nimeni în viața ta acum. Eu consider că așa cum ne este scris în destin așa se va întâmpla. Nu se știe ce îți oferă ziua de mâine și nu te mai gândi că nu te iubește nimeni, întotdeauna există cineva in viața care te iubește și ar da orice pentru a te vedea fericit/a. Fii mai pozitiv/a viața e frumoasa, iar daca te gândești să îți iei viața vei pierde oportunitatea de a învăța să iubești, sa simți anumite sentimente pentru o persoană, iar iubirea cu siguranță nu te va ocoli, trebuie doar sa ai răbdarea necesară până vine cineva in viața ta și vă puneți capac unul altuia. Fiecare e frumos in felul sau aparte, unii își întâlnesc iubirea la vârste fragede, alții mai târziu. Știi cum e? Dumnezeu păstrează pentru tine ce e mai bun la final?

| Mircea08 a răspuns:

Daca nu iubesti sincer pe nimeni, nimeni nu te va iubi. Vor spune multi ca te iubesc, dar de fapt ei au unele interese.

| Venom23 explică (pentru AnaQ):

Am aproape 20 de ani

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ce naiba laughing
Cum sa dai asa raspuns? Mai ziceai tu chestii mizere, dar asta e maxima. Ma simt dator sa-l purific, ca l-ai spurcat.

| Plato a răspuns:

Cineva iti e predestinat. Acest lucru este irefutabil, irecuzabil, cum vrei.
Pentru cineva, TU esti PERFECT. Esti inchipuirea idealului in viziunea cuiva!
Frumusetea e relativa, nu exista om urat si om frumos. Pentru unii esti urat, pentru altii frumos. E in ochii privitorului.
NU te mai ingrijora, cineva e acolo pentru tine, doar asteapta si ai sa vezi!

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ce chesti mizere ma? da un argument

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Cum sa ii spui omului sa accepte ca nu e dorit? Nu există asa ceva. Imi pare rau daca tu te complaci, dar nu ii trage si pe altii.
Nu esti pe Pamant pentru a fi singur si trist! Ai un rost, cineva e pentru tine, fericirea ti-e mereu disponibila.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu iar esti beat omule, daca esti urat ai vrea sa stea cu tine din mila? sau pentru banii tai? sau vezi de una urata asa ca tine

i-am oferit 3 solutii, lasa-ma cu basmele tale ideala cui i pasa de acele povesti, e ca si cum ai spune banii nu conteaza ca aerul e gratis, sunt tampeni idealiste, traiesti in vise nu in realitate

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Cineva iti e predestinat. Acest lucru este irefutabil, irecuzabil, cum vrei.

povesti nu exista predestinare, cica irefutabil tu stii ce scrii

Pentru cineva, TU esti PERFECT. Esti inchipuirea idealului in viziunea cuiva!

hai serios auzi perfect, nu exista perfectiune

Frumusetea e relativa, nu exista om urat si om frumos. Pentru unii esti urat, pentru altii frumos. E in ochii privitorului.

daca asa ar fi nu ar exista frumusete baiete

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Exista frumusete, insa e relativa. Lucrul asta e foarte usor de demonstrat.

"daca esti urat ai vrea sa stea cu tine din mila?" - Cine decide cine e urat si cine e frumos?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ma lasi cu tampeni de astea, exista oameni frumosi asa cum exista oameni urati, ca tu scrii idealisme fanteziste nu schimba realitatea, in primul rand simetria indiferent de sex, da-mi o singura persoana simetrica si urata hai sa vad

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Bravo.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Andreea Raicu

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu esti beat aia e urata ma?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Deja m-am saturat de toate rahaturile, ba ca fizicul nu conteaza, banii nu conteaza ca fetele vor gunoaie masculine langa ele, sunt scarbit de asa ceva, cand realitatea imi dovedeste ceea ce stiu, nu porcari fanteziste

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pentru mine, da.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Da pe naiba sa ma contrazici, daca andreea e urata ce sa spun, tu esti hetrosexual, fi serios e una dintre femeile frumoase din Romania iar urate greu gasesti in Romania

| AnaQ a răspuns (pentru Venom23):

Eu consider că de la vârsta asta e vremea pentru iubiri, nu până acum, de ce nu încerci să schimbi ceva la tine dacă nu îți place cum arăți fă-ți schimbări, nu știu schimba freza, hainele, mergi la sala, mai întâi de toate trebuie sa te placi pe tine însuți, apoi să te placa alții, și cu siguranță va veni și iubirea cea mare pentru tine. Îngrijește-te de imaginea ta.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Mna pai daca nu vrei sa ma crezi ca sa mai zic. Mie nu-mi place. Ti-am dat-o exemplu deoarece stiu ca a fost ceva Miss, iar mie mereu mi-a parut mediocra.
Nu chiar greu... Simona Trasca, Margherita de la Clejani, Daniela Crudu, astea-s faine?
Sper ca nu le consideri frumoase pe cele de genul Loredanei Chivu. Aia numa' frumusete nu e.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Pe mine nu ma intereseaza minoritati, asa putem vorbi despre cei care sunt atrasi de femei moarte, eu vorbesc de majoritati, fiind asexual esti un minoritar

| AnaQ a răspuns (pentru Venom23):

Ai o părere proasta despre tine din cate observ, ia motivează-te și devină un băiat mai optimist, dapai daca la vârsta asta ești atât de deprimat, la 80 ani cum o sa fii? E mare păcat mai ales că trăim într-un secol în care a fi aranjat e mai mult decât la moda chiar și pentru un băiat sau bărbat. Fii mai pozitiv, ai multe lucruri probabil frumoase la tine, daca cineva te-a jignit și ți-a zis că ești urat asta înseamnă că acele fete nu sunt pentru tine, dar cu siguranță nu înseamnă că nu există cineva și pentru sufletul tau.