| Stropdeploaie a întrebat:

De Ce persoanele cele mai dragi ne dezamagesc cel mai mult!?crying

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Capata multa incredere si omul bun e luat de prost

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ele te dez amăgesc. Tu te-ai amăgit când le-ai considerat cele mai dragi.
Astfel tu te-ai amăgit tu te dez amăgești. Nu ele sunt de vină.
Soluția. Să reconsideri dragostea și oamenii.

| SilentRain a răspuns:

Pentru ca ai așteptări, mai bine sa nu ai așteptări de la nimeni, doar de la propria ta persoana sa ai

| Sofer a răspuns:

Asa e în viata asta. Cei apropiați te trădează în ziua de azi.

| Legion7X a răspuns:

Fi superficială.

| FreddieM a răspuns:

Pentru ca de ceilalti nu-ti pasa.

| Yurisa a răspuns:

Fix asta ma intrebam si eu azi happy happy happy

| Stropdeploaie explică (pentru Yurisa):

Si raspunsul? Ti l ai dat.>?

| Yurisa a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Inca il caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață să nu mai ai așteptări prea mari de la nimeni, mai ales de la prieteni
Pe mine și neamurile mau dezamăgit, in afara de maica-mea eu sincer nu îmi pun baza în nimeni lumea e prefăcuta, asa a fost și asa va fi mereu.

| viavo a răspuns:

Unele persoane ne dezamagesc si ne ranesc ne intentionat si regretul lor se poate observa pe fata lor, dar uneori din orgoliu refuzam sa iertam si sa acceptam greseala lor. Alte persoane o fac intentionat din invidie sau ura. Si daca noua ne este draga o persoana asta nu inseamna ca sentimentul este reciproc.

| iamcristinab a răspuns:

Pentru ca in momentul in care ne atasam de cineva, avem si asteptari in legatura cu persoana respectiva.Iar daca asteptarile nu ne sunt indeplinite, intervine dezamagirea.