| anonim_4396 a întrebat:

De ce relatiile din ziua de azi nu mai sunt ceea ce par?
La inceput totul este ok, apoi oamenii se reorienteaza si te uita. Este asa de aiurea, nu mai gasesti caldura si dragoste nicaieri.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Fiindcă aparentele înșală, la început sunt buni toți după își arată adevărata față, pentru unii contează prima impresie.
Foarte multe relații sunt superficiale, fiecare își urmărește interesul până îl obține după își schimbă targetul. Nu o sa mai fie niciodată cum a fost, dar asta nu înseamnă că unii nu ne putem găsi acea iubire adevărată.

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Interesele sant la mijloc. Relatie mai buna decat cea cu singuratatea nu exista nicaieri. Singuratatea e fidela si sincera nu minte niciodata si nu tradeaza partenerul in veci

| ROB3RT89 a răspuns:

Tu de ce generalizezi? La inceput e ok ca e procesul de cunoastere...
Dupa unii parteneri vad ca nu sunt compatibili si cauta sa completeze lipsurile in alta parte.
Multi au standarde mai inalte si le respecta...
O sa vezi ca se poate si inca merg relatile foarte bine cand o sa gasesti persoana potrivita.
Success!

| TPU2019 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Cu cât mai mulți parteneri, cu atât mai multe standarde, cu atât mai multe lipsuri. "Snowball effect", niciodată nu duce la fericire, în special pentru cei care nu vor să realizeze unde este problema.

| Drimmero a răspuns:

Problemele astea sunt de cand lumea, nepotrivire de caractere, asta e singura buba.

| Mosotti a răspuns:

E simplu, nu ai dat de oameni potriviti, doar de panarame, si e si normal ca asa au facut, eu cu prietenii mei n-am facut asa, ne stim si suntem in relatie de cel putin 20 ani. Dar am stiut sa ii aleg.

| anonimg a răspuns:

Pentru ca oamenii s-au educat ca mai bine sa sufere altii decat ei.
Cei mai multi -daca nu chiar toti- intra intr-o relatie nu pentru binele celuilalt, ci pentru binele sau.
Si daca celalalt nu-l mai face fericit, il uita. De aceea oamenii cand se despart sunt ca si cainii care s-ar manca unul pe celalalt.
Si cine sa-i educe pe acestia, daca parintii lor sunt ei insisi needucati? Daca n-au vazut dragoste in propria lor familie, de unde sa stie cum sa traiasca? Cei mai multi parinti isi vor pierde mantuirea pentru ca nu si-au facut ce-a mai importanta datorie ca parinti: aceea de a sadi dragoste in proprii lor copii. In ziua judecatii lui Dumnezeu nimeni nu va putea spune: "N-am stiut."
In ziua aceea va fi mai ferice de oamenii care n-au dat nastere la copii, decat de aceia care dat nastere la copii si i-au lasat sa creasca needucati, ca si bururienile de pe drum.

| Sn4k3 a răspuns:

Numai oameni falsi, csf

| Panamax a răspuns:

Poate iti miroase gura.

| Panamax a răspuns:

Pentru ca isi dau seama cine esti cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca va grabiti cu gandul in alta parte in loc sa aveti rabdare sa va cunoasteti. Apoi sunteti dezamagiti ca nu aveti de a face cu persoana la care ati visat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindcă unii oameni au început să simtă dorinţa de nou, nu sunt statornici, nu leagă sentimente profunde cu ceilalţi, sau se entuziasmează la început când intră într-o relaţie amicală, sexuală, conjugală, apoi "focul" se stinge, vorba aceea.

| troleibuz a răspuns:

Gandirea ta e problema. Esti deprimanta. Arunca un ochi prin intrebarile tale.

| Rihhana1 a răspuns (pentru troleibuz):

Nu sunt deprimata, doar am trecut printr-o perioada mai dificila.

| Mosotti a răspuns (pentru Rihhana1):

Asta nu are nici o legatura cu ceilalti care-s de calitatea proasta, era vorba de ei, ai nevoie de oameni okey de calitate, trebuie sa alegi din aia, nu toate panaramele care te vor doar la distractie. Bine, alegi dupa ce vezi cum sunt, ca dinainte nu ai cum ca stii, faci relatii si vezi care e okey din ei. Eu mi-am ales 3 prieteni care am ramas si acum prieteni dupa 20 ani, am fost si la bine si la greu impreuna, s-au cernut automat.

| Bruno92 a răspuns:

Unii vor să aibă un Nr de partide, femei cat mai mare in palmares, la alții intervine plictiseala ..etc
Nu sunt serioși, greu mai găsești o fata / băiat serios/serioasa in ziua de azi, de iubire nici nu mai zic, trece prin burta cam așa e iubirea in ziua de azi ( nu generalizez )
Daca simți că nu ești apreciată și nu ți se oferă atentia cuvenită ar trebui sa zici pas relației, se va găsi un băiat care da te iubească așa cum ești tu cu bune cu rele, acestora nu pare a fi acela.

| Speranta12 a răspuns:

Oamenii isi urmaresc propriul interes. Iar cum interesele se tot schimba, alearga dupa ele si te lasa in spate.

Răspuns utilizator avertizat
| christine99 a răspuns:

De parca a fost vreodata altfel!

| Unsfatbun a răspuns:

Părerea mea este că lumea fuge de responsabilitate. Pe lângă acest aspect, se ajunge mai ușor la pat, iar masculul spune: "misiune îndeplinită; alta!"
Nu ne putem da seama cât rău ne facem cu mâna noastră, acceptând să stăm în relații care pur și simplu nu funcționează.
Credem că ne-am găsit iubirea vieții, iar de fapt pierdem cei mai frumoși ani ai vieții!

| TPU2019 a răspuns:

Fiindca ce cauti, de aia ai parte. Deci problema esti tu. In loc sa cauti ceva pe masura ta, te intinzi mult peste valoarea ta. In consecinta nu reprezinti mai nimic pentru cei pe care ii cauti. Si ca tine functioneaza majoritatea printeselor. Evident cineva are de unde alege si odata ce are de ales, valoarea va scade pe masura. Cauza si efect, simplu. Fiindca ai crescut cu Holywood si Facebook care te-au invatat ca esti printesa si ti se cuvine numai ce-i mai bun, uitand sa mai iei in calcul si valoare ta care in cele mai multe cazuri este nula. Ti s-a bagat in cap ca existi, deci meriti. Daca ai fi singura, ai fi exceptia de la regula. Problema ca exceptia de la regula sunt alea care sunt constiente pe ce lume traiesc. In caz ca mai exista.

| Rihhana1 a răspuns (pentru TPU2019):

De data asta a fost ceva diferit, am ales pe cienva sub valoarea mea.

| Mosotti a răspuns (pentru Rihhana1):

Ai ales pe cineva sub valoarea ta ca probabil te-a atras f tare fizic, nu stiu ce sa zic. Lasa ca ai valoare, nu te lua dupa TPU2019 cum ca ai valoare nula, fiecare din noi avem valoare in felul nostru. Insasi ideea ca o fata arata bine, aia e o valoare uriasa. Asta e valoarea eliminatorie de fapt.
Si daca sunt 20 care au de ales, o sa te aleaga multi si pe tine.
Asa zic aia care nu au acces la femei misto, ca n-au valoare, ca aia ca aia, cand se stie ca cele misto mereu au mari avantaje in viata.

Normal ca, conteaza dupa aia si restul calitatilor, dar primordial evaluarea se faca dupa fizic.
Acuma depinde si cum arati.
Nu ai dat de omul potrivit, de aia n-a mers. Trebuie cineva cu care sa te potrivesti ca lumea si sa stai cu acela.

| Serghei1722 a răspuns:

Acest lucru este și din cauza tehnologiei...
Bunicii sau părinții noștri nu se certau fiindcă el i-a dat like unei fete pe Facebook sau alte chestii din astea...