| GabiNoS a întrebat:

De ce romancele care se casatoresc cu straini sunt considerate zdrente? Majoritatea se casatoresc pentru bani, viata usoara, mentalitate bolnava vestica dar cand se ajunge la casatoria cu un albanez ma intreb cat de redusa mintal poate fi. Nu am auzit de vreo albaneza care sa umble cu vreun roman.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stii lema moderna, romanca e in stare sa isi vanda si sufletul pentru bani si avere. Intr-adevar romanii sant vicleni si le convine pe o parte sa prinda un strain in afara ca are bani etc etc

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai dat peste cativa misogini, ceea ce nu-i drept sa-i bagam pe toti in aceeasi oala, sau sa generalizam.
Cat privesc casatoriile cu albanezii, poate romancele o fac, dar albanezele cred ca au alte perferinte mai mari, uitandu-se la ai cu bani mai multi sau cu un organ mai mare in pantaloni.

| Violleta2022 a răspuns:

Iata de ce nu-mi plac misoginii ca tine, ca dau pe afara de prostie!
Acum, dupa ce ti-ai dat arama pe fata, nici nu ma mir de ce esti singur la 22 de ani, probabil ca ai o puta mica, de care rad toate femeile... si tu mori de ciuda, ca nu ai cu ce sa le satisfaci.
Sincer, chiar imi provoci mila... dupa ce ca o ai mica, mai esti si prost de gura.

| Bunasearaxxz a răspuns (pentru Violleta2022):

Păi mna asta e... toți care au puta mica o să murim fără iubita, plus că e adevărat că româncele preferă mai mult străinii, noi cu ce suntem de vina că avem puta mica?

| Wr3nch a răspuns:

laughingDoar romanii frustrati le considera asa, ca pe un om decent nu il intereseaza ce face altul in casa lui.

| sofisis a răspuns:

Ce tare...tu intrebi, tu iti raspunzi... laughing)))

| Emma30555 a răspuns:

Mai dar ce obsesii au unii! Care e problema ta ce ți pasa ție cu cine se căsătoresc unele femei? Îți e teama ca nu ți vine și ție rândul? Dacă ești ok îți vine dacă nu asta este. Tine mine ca este o exagerare ce spui tu acolo, iar dreptul la libertate îl au toți oamenii, așadar fiecare e liber sa iubească și sa se căsătorească cu cine vrea. Nu cred ca vor rămâne bărbați romani neinsurati din aceasta cauza, iar dacă rămân unii dintre mai mult ca sigur nu va fii acesta motivul

| Panamax a răspuns:

Cred ca cel mai prost albanez este mai inteligent decat tine.

| Iote a răspuns:

Pai exact pentru ce ai spus.
Acum, daca sunt necasatorite, nu e nici o problema. Dar daca isi lasa barbatul pentru un strain, deja nu mai este bine.

| GabiNoS explică (pentru Iote):

Pentru instrainarea si distrugerea poporului roman se aplica mai multe doctrine printre care denigrarea romanilor drept tigani pe o parte, iar pe cealalta parte se promoveaza casatoria cu o rominca cur_va. Asa o sa dispareti ca flegma in fantana. Doctrina complementara e transformarea femeilor in cur_ve iubitoare de bani, de fizic, iubitoare de mentalitate vestica, liberalizare, feminism, etc.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru GabiNoS):

"Asa o sa dispareti ca flegma in fantana."

Nu cumva asa o sa dispari si tu, fiind tot roman?

| Iote a răspuns (pentru GabiNoS):

"Asa o sa dispareti ca flegma in fantana."
Cui te adresezi cand spui asta? Vorbeai cu mama ta?

| Dandinelle a răspuns:

Mai intai intrebi de ce sunt considerate zdrente, dar apoi chiar tu la randul tau consideri aceeasi idee.
In primul rand, daca nu ai auzit de diferite casatorii nu inseamna ca nu s-a intamplat.
In al doilea rand de idei e treaba fiecaruia cum isi implineste viata iar comentariile la adresa unui cuplu, oricum ar fi format el ca nationalitati nu ar trebui bagate in seama.
Daca vrei sa vorbim de mentalitate, are sens si ca o romanca sa vorbeasca cu un albanez, din punct de vedere social si cultural ar fi mai apropiati decat o romanca cu un chinez. Pe langa toate astea intrebarea ta e de prost gust deoarece in primul rand critici oamenii care vorbesc de romance care se casatoresc cu straini dar si tu critici si mai rau. Iar daca dai jos ideea de "cultura" si "nationalitate" tot doi oameni care sunt indragostiti o sa vezi, carora nu le pasa ca limba lor natala e alta decat a partenerului.

| GabiNoS explică (pentru Dandinelle):

Ai mentalitate cretina de globalist cretin. Iar faza cu "daca nu ai auzit nu exista" o spui copiilor de gradinita pe care ii pacalesti sa creada ce vrei tu.

Dupa tine nu ar avea sens ca o albaneza sa vorbeasca cu un roman, de cuplul asta chiar nu am auzit.

In principal este vorba de viitorul acestui popor. Daca cur_vele se casatoresc cu straini, fraierii de aici nu mai au neveste, poporul se imputineaza pana ajunge la 0. Dar asta vor si globalistii aia cu care te intretii.

| Dandinelle a răspuns (pentru GabiNoS):

laughing mai baiete, ai grija cum scrii, pe langa asta eu explicam ca nu conteaza ce natie esti atata timp cat dragoste e. Nu am zis ca nu are sens o relatie, am zis ca are sens oricum. Tu le numesti zdrente, ii numesti fraieri, spui de utilizatori de-aici "cretin". Tu cum te numesti atunci?
Ce iti aduce faptul ca te casatoresti cu un strain fata de casatoria cu un roman? E alegerea fiecaruia ce vrea sa faca cu viata lui/ei. Iar dupa casatorie nu este batut in cuie ca familia respectiva sa traiasca in strainatate sau in Romania, ca si copii sa vorbeasca o anumita limba, fiecare cuplu alege dupa bunul plac. Esti nascut intr-o tara fara sa alegi, cum esti botezat de mic bebel fara sa alegi, e logic sa poti alege ce faci cu viata ta la maturitate.
Dupa atatea explicatii sa-ti spun pe bune, tu cu ce vrei sa te alegi ca si "fraier" aici fara nevasta cu mentalitatea asta? daca numesti orice persoana care are o relatie cu alta nationalitate o zdreanta, sau orice barbat care nu are o relatie un fraier? Acum cataloghezi dupa bunul plac si nu-ti convine raspunsul meu laughing
Daca tot dai vina pe "globalisti cretini" tu cum te-ai numi daca te uiti prea mult in curtea globalistului.

| GabiNoS explică (pentru Dandinelle):

Ce nu iti convine la faptul ca ai mentalitate de globalist cretin?

Iti dai singur dreptate in fata mea? Le dai dreptate gunoaielor de globalisti? Te-ai autointitulat factor decizionar in conducerea lumii?

Casatoria unui strain cu o rominca este promovata, tot felul de straini ratati s-au aciuit prin Romania sau la ei acasa la cur_vele rominesti. Majoritatea au luat o fomista care nu stie nici cartofi sa faca, ei visand la familia traditionala.

Daca X atunci tu Y? Hai, dispari de aici ca nu se poate discuta cu un guru ca tine.

| Dandinelle a răspuns (pentru GabiNoS):

Daca ma numesti guru, ar trebui sa stii ca un guru nu e un globalist cretin. Pentru ca un guru nu crede in etichetarea lucrurilor.
Te rog frumos incearca sa folosesti cuvinte mai decente pe viitor pentru ca nu are rost in primul rand ca tu sa te frustrezi asa tare pe necunoscuti. Iar acei necunoscuti care scriu si citesc aici nu au de ce sa-ti citeasca cuvintele urate. Sa ai o zi buna.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru GabiNoS):

Si daca are mentalitate de globalist cretin, ce?
Si daca poporul dispare, ce?
Faptul ca exista posibilitatea sa dispara un popor, nu trebuie sa il tina pe individ in loc din a se simti bine. Pana la urma, cine naiba da doi bani pe un anumit popor?
Sau tu ai o mentalitate de om primitiv si cretin?

| GabiNoS explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ti-a sarit zeama cand a fost scoasa la lumina eliminarea poporului roman. Esti un suporter al eliminarii poporului roman? Daca da, esti doar un alt globalist redus mintal care trebuie scos de pe internet si din societate pana nu face mai mult rau acesteia.

Cur_va se simte bine cu un strain pentru ca asa i s-a bagat in cap specific, nu pentru ca ar vrea ea neaparat.

De ce nu incerci sa spui anumitor popoare daca ar vrea sa dispara laughing? Alea mai prin orient

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru GabiNoS):

Mi-a sarit zeama numai fata de cretinismul de care dai dovada.
Fix aceste femei care se casatoresc cu barbati straini sunt problema. Dar in ce numar sa fie, oare? Mii? Zeci de mii? Oricum, sunt intr-un numar nesemnificativ.
Dar de romanii care pleaca afara, de ce nu te iei? Nu cumva ei sunt in numar de milioane?
Dar probabil mintea ta de maimuta virgina si disperata nu poate trece peste esecul ca nu ti-ai gasit o fata, asa ca iti este mai usor sa vii aici si sa le critici pe toate, decat sa iesi in lume sa-ti gasesti pe una.

Apropo, nu dau doi bani pe patriotism. Societatea se bazeaza pe individ, nu pe vreun concept pentru toti oamenii care nici nu inteleg diferite concepte.

PS: Asigura-te ca nu esti ipocrit, ca n-ai cumparat in viata ta un produs cu o tara de origine, alta decat Romania, adica ca ai ajutat industria locala sa se dezvolte.

PSS: Asigura-te si ca inveti gramatica limbii romane. Daca vrei sa fii patriot, macar fii unul exemplar, nu unul incult.

PSSS: Oricum toate natiile o sa dispara in timp.

| GabiNoS explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Stiu ca esti un globalist turbat care atunci cand afla ca poporul roman nu a disparut face spume la gura si da cu gura.

"PSSS: Oricum toate natiile o sa dispara in timp." - globalistii distrusi mintal spun asta in speranta ca se va intampla.

Din cauze ordinarilor ca tine poporul asta s-a dus de rapa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru GabiNoS):

Fals. Din cauza prostilor ca tine, cu conceptii invechite, s-a dus de rapa poporul.

| GabiNoS explică:

Albanezii sunt un popor de cocalari de salbatici iar fetele care umble cu ei, am auzit de cateva, probabil sunt niste pitipoance de doi bani.

Intrebarea e despre toate romincele casatorite cu straini: toate sunt cur_ve si fomiste care nici cartofi prajiti nu stiu sa faca.