| Escobar29 a întrebat:

De ce simt nevoia unele cupluri sa își exprime afecțiunea fata de partener in public?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Intr-un fel ii inteleg ca si eu cand sunt cu partenerul meu simt mereu nevoia sa-i ofer afectiune, dar totusi ma abtin si n-o fac in locurile publice si ma si deranjeaza cand altii o fac, adica creeaza o situatie stanjenitoare pentru cei din jur, e naspa cand esti intr-un loc mic, intr-un mijloc de transport de exemplu, si ii vezi pe aia care-s acolo numa bot in bot, sa mai fie si galagiosi eventual laughing)

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca se iubesc.

| RAY a răspuns:

Pentru ca asa e normal, ai vrea sa vezi doi barbati care se saruta in public?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Afecțiunea, care poate fi iubire, atunci ei se sărută, sau ură și atunci ei se bat, este o problemă privată. Dacă o exprimă în public, vor să arate că nu le pasă de public. Alții făcând publică afecțiunea lor, fac un act exhibiționism. Se zice de eexmplu dacă se ceartă în public, că își spală rufele murdare în public, adică părțile murdare ale îmbrăcăminții, lenjeria intimă, își expun viața lor intimă, ceva care ar trebui din decență să rămână între pereții casei lor în public.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu vor sa arate nimic. happy ca nu planuieste nimeni asta.
Vorbesti prostii

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu plănuiește cu mintea, dar se vededin modul care o face că se simte bine cu spectatori, să se dea în stambă. Urmărește scene cu țigani pe stradă și gândește-te și la ce este în mintea lor. Mă acuzi de prostie, în sensul că dacă dta nu cunoști niște lucruri, pe care eu m-am străduit zeci de ani să le înțeleg, ele nu există.

| Freya1 a răspuns:

Depinde de modul in care fac asta.
Si mie imi place sa imi exprim afectiune fata de iubitul meu in orce moment al zilei, doar ca cu un sarut, sau mangaiat in par, un strans de mana, un tinut in brate si nu mi se pare nimic gresit.

| Hammurabi a răspuns:

Da, sunt unele cupluri care fac asta ostentativ.
De fapt o face doar unul dintre parteneri, cel care e mai nesigur în relația respectivă. O face pentru a demonstra tuturor că partenera/partenerul îi aparține.
Își sărută partenera/partenerul. E un mod de a-și "marca teritoriul". Pentru că ar fi neplăcut ca în public să ridice piciorul și să facă pipi pe el/ea.

| ziftode a răspuns:

Pentru ca ar trebui sa iti binecuvantezi norocul
ca nu suntem la islamisti sau macar la indieni, unde cea mai amarata imbratisare in public e considerata ofensa GRAVA la "pudoare" (atat de tare, ca e ca si cum aici te-ai duce in mijlocul unui mall, si te-ai dezbraca si masturba in public), chestia merge pana acolo ca daca esti in bucatarie singur cu NEVASTA, DECI ESTI CASATORIT CU PERSOANA RESPECTIVA, SI LA TINE ACASA si o imbratisezi, iar alt membru alt familiei intra peste voi, e ca si cum ati fi facut secz cu perversiuni in mijlocul bucatariei comune a intregii familii si ar iesi un scandal monstru rezultat cu aruncat in strada (chiar e ultima aberatie absoluta)

deci, cum aici nu e interzis, DE NIMIC, o sa iti raspund cu o intrebare de la obraz:

DE CE S-AR ASCUNDE?!?

si te rog sa raspunzi, nu e o intrebare retorica, CHIAR SUNT CURIOS!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca atunci cand iubesti, nu mai tii cont unde esti si cine te vede.
Si nici nu-ti pasa.
Nu e ca si cum un cuplu planuieste asta. Gen hai femeie sa ne iubim in public laughing))

| Zuse a răspuns:

Nu cred ca se gandesc sa faca asta pentru ca sunt in public... pur si simplu in momentul ala simt ei sa exprime afectiune fata de celalalt.