| ////////////// a întrebat:

De ce suferim, de ce unii oameni se joaca cu sentimentele altora de ce mai mult iubesti, de aceea suferi mai mult, de ce, suferim, mintim, iubim? de ce?

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E specific varstei tinere, dar te asigur ca trece.Sigur ca pare de neinteles, de nesuportat, dar asta este. Emil Ciolan, spunea ca iuburea aduce multa suferinta, de aceea o ignora. Pe de o parte e bine sa se intample asa, deoarece se pot naste opere de arta nemuritoare cu acest subiect. Dar, fruntea sus, depaseste momentul!

| Razvan a răspuns:

Multe intrebari un singur raspuns.Pentru ca suntem oameni si insasi actul de a trai implica toate aceste evenimentewinking

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Pentru ca din pacate asa este viatasad. Suferim pentru ca uneori punem prea mult suflet unde ar trebui sa oferim indiferenta. Unii se joaca cu sentimentele noastre deoarece nu le pasa.totul pentru ei este doar o simpla joaca si totusi nu-si dau seama cat de mult gresesc. :-

| adellina a răspuns:

Eu una chiar am trecut prin asa ceva, sa iubesc foarte mult si apoi tot eu sa fiu cea care suferastraight face, dar asta e, merg mai departe, nu ma dau batuta.

De aceea nu ii bine cand iubesti pe cineva sa nu ii arati acest lucru, mai ales daca el nu simte nimic pentru tine, deoarece el se foloseste de acest lucru si iti ranste sentimentelestraight face

O zi buna!happy

| misiik a răspuns:

Pentru ca nu vrem sa constitizam ce semnificatie au fiecare in parte.Cine stie sa iubeasca nu sufera, iar cel ce te face sa suferi nu stie sa iubeasca.

| Andreeagen a răspuns:

Pentruca suntem oameni si in viata noastra facem de totate mintim furam ne jucam iubim etc.astia sunt oamenii. Unii fac lucrurile asta cu cap alti... pur si simplu.

| zuzulici a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi, asa e firea noastra iubim suferim face parte din firul vietii noastre, daca nu iubim existam degeaba fiecare om planta si ce vrei u are nevoie de afectiune. odata ce yubesti este inevitabila suferinta macar un pic asa. Mintim din nevoia poate sa parem mai corecti ca altii sau de frica sa spunem adevarul:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca exista f, multa inconstienta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca se minte mult mai anilag.toata lumea minte. de aia.sinceritatea poate produce si ea suferinta, in dragoste daca, loveste negativ in sentimente.

| fairy13 a răspuns:

Pentru ca pot sigh din pacate ei unii daca se vad iubiti le creste orgoliul pana la cer si nu se mai opreste sigh oricum cel mai bine este sa tratezi tot cu indiferenta cel putin la suprafata... eu asa credthinking