| RazvanBaranguta a întrebat:

De ce tata mereu vine acasa beat?

Răspuns Câştigător
| Beatriceeee a răspuns:

Omg. ce intrebare.prin cuvintele tale imi dau seama ca suferi.Sincer nu am idee de ce tatal tau bea, probabil are diferite probleme cu mama ta sau la lucru.Ai putea sa vorbesti chiar tu cu el despre ce simti si ca nu iti place sa il vezi asa.In fine incearca sa fi tare pentru mama ta:*

12 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pentru ca e inconstient.Nu a aflat "inca" de ravagiile pe care le face alcoolul.Cand va afla, va fi prea tarziu. Aviz amatorilor de alcool. In prima faza.vine acasa doar beat, mai tarziu va veni cu agresiunile,cheful de scandal, si mai ales fara bani pentru familie. Daca ar fi fost bolnav, ar fi vazut ce inseamna sanatatea si cat ai fi in stare sa platesti ca sa fii sanatos.

| Bunny a răspuns:

Pentru cei care au zis ca bea de suparare, vi se pare ca asta ar fi o scuza? Nu cred ca exista om fericit complet.Fiecare are necazuri si unii chiar foarte grave si nu toata lumea e betiva.
Tu Razvan trebuie sa il ignori.Si eu de cand eram mica pana am terminat liceul am avut parte de un nenorocit dar indura acolo, ai grija de viitorul tau, ignora'l si daca face scandal retrage'te si lasa'l sa vorbeasca singur. Daca deja devine dependent nu o sa il schimbi.Cand o sa fii major o sa vezi ca o sa iti faci viata ta si tot el o sa te caute.Astia nu mai sunt tati.Fii tare si gandeste'te ca poti sa treci peste orice.Fiecare om mai are si necazuri.Succeshappy

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Nu am de unde sa stiu, dar probabil din 2 motive :
1. Ii place sa bea.
2. Are probleme.
Daca, cu toare astea, uneori ai o relatie buna cu el, poti vorbi cu el, sa il intrebi pe el, sau pe mama ta. happy
Oricum, fii puternic. sad

| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Razvan Fi Tare si Curajos dragul meu, nu pune la Suflet si nu suferii din pricina tatalui tau care este orbit de alcool. Ignora orice vorba urata daca o sa ti se adreseze, sa nu il urasti sa nu urasti pe nimeni indiferent ce ti-ar face.Sa te feresti de cafea,alcool,tutun si droguri chiar si de carne, ciocolata, zahar.Mananca multe fructe si legume si cate o lingurita de miere de albine dimineata.Ai grija de tine Razvan si nu te lasa doborat de nimic si nimeni multa Lumina Pace Liniste si Iubire iti Doresc~*~

| Blondamea a răspuns:

Fiindca ii place in carciumi sh ii place sa isi arunce toti banii...dar dc nu il intr pe el nu pe noi

| passenger a răspuns:

Pentru ca e slab de inger!

| vader a răspuns:

Probabil a devenit dependent de alcool.

| miolina a răspuns:

Roag-o cu discretie pe mama ta sa-i faca masaj sotului pentru a se calma. Dar trebuie sa aiba multa rabdare.Masaj pe piele. Daca tatal tau e prea suparat, mama ta sa inceapa terapia cu mici iubiri, scrisori de iubire si, apoi, peste un timp cand va crede de cuviinta, masaje binefacatoare sotului.Cu bine.

| Mairead a răspuns:

Off sad el stie de ce bea, are el vreo suparare ceva.Dar niciodata sa nu ii calci pe urme

| rares1900_2606 a răspuns:

Din cauza tari si a traiului slab din tara
obisnuiestete...bea de suparare

| Lavy_6719 a răspuns:

:S Pentru ca ii place bautura laughing

| titel12 a răspuns:

Pentru ca bea alcool, daca ar bea apa ar veni treaz si ar fi mai sanatos pentru toti. incearca sa il ignori, du-te la tine in camera si citeste. nu este bine pentru tine sa asisti la discutiile dintre parintii tai. spre binele tau sper sa nu se certe prea tare.