| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa fac ce zice femeia? Dacă nu vreau sa vorbesc cu ea pe apel. Zice ca nu îmi pasa de ea și ca nu am timp de ea cu totul ca vorbim pe mesaje. Aveam altele pe cap și nu aveam chef sa discut pe apel cu ea. Orice nu as face ca ea. Se supăra imediat.
Ma suna când are ea chef.

24 răspunsuri:
| Gabryel85 a răspuns:

Asa sunt multe din ele, obisnuieste-te cu ideea. Li se pare mereu ca nu primesc suficienta atentie, chiar daca le-o dai pe toata.

| xRaffy a răspuns (pentru Gabryel85):

Pai întocmai ca i-am dat destul. Am și iertat-o ca a făcut ceva de neiertat și tot ea se supăra. Oricum nu mai sunt la fel ca înainte sa ma afecteze ce zice.

| xVictor a răspuns (pentru xRaffy):

Daca te-a inselat, adios. Aia nu mai e femeie, cu parere da RAU ti-o zic si din propria-mi experienta big grin Succes in toate, femeia mereu cauta DRAMA ^_^

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trebuie să faci ce zice ea. Cauți alta.

| Gabryel85 a răspuns (pentru xRaffy):

Atunci spune-i adio si mergi mai departe...incearca sa nu suferi prea mult dupa ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îi este dor de vocea ta.winking

| tonyc7 a răspuns:

Pentru ca probabil nu te considera doar sotul ei, ci si servitorul ei.

| mgtow a răspuns:

Femeia vrea totul dupa ea, tu nu ai voie sa te plangi nu stiai? Uite ca inveti pe parcurs

| Freya1 a răspuns:

Inainte de a arunca cu acuze in stanga si in dreapta analizeazate pe tine si dupa pe persoanele pe care le atragi sa fie langa tine.
Dacă tu iti iei o iubita nebună spre exemplu căreia îi place sa omoare găini si sa manjasca cu sânge prin camera nu inseamna ca toate sunt la fel, cum de altfel nu inseamna ca femeia aia e de vina ca tu ai fost de acord sa te cuplezi cu ea.
Pe urma realizeaza ca daca iti faci o relație trebuie sa ii acorzi timp si atentie celui de langa tine indiferent ca e bărbat sau femeie.Pentru ca uni bărbați considera uneori ca e mai important sa spargă niște semințe in parcare sau la meci decat sa ii răspundă iubitei la telefon cand are o urgenta sau nevoie de ajutor si asa nu faci casa.
Nu trebuie sa faci ce zice femeia, dar trebuie sa iti faci o relație atunci cand esti capabil si apt sa înțelegi ca suntem firi diferite mai ales pe plan emotional.Si sa te gândesti ca o data ce te insori exista posibilitatea sa rămâi cu persoana aia toata viata si sa fi nevoit să stai cu ea in camera, în pat, în magazin indiferent daca ai chef atunci sau nu.Sa cari sacoșe pentru acasa, sa umbli pe la spital după ea in caz ca doamne fereste e nevoie, sa o ajuți la mâncare sau curățenie si sa dormiti, ieșiți, călătoriți impreuna aproape de fiecare dată. Atunci ce vei face? Daca acum te deranjează că trebuie sa dai un telefon.
Nu va mai faceti relații daca nu puteti sa le faceti fata si nu mai faceti tragedii din lucruri mărunte cand exista posibilitatea ca doamne fereste sa fie mult mai rau.

| Simpatic a răspuns:

Tu ai avut o intrebare in care ziceai ca prietena ta mai este cu cineva, deci nu ar trebui sa mai vorbesti cu aceasta fata daca e vorba de aceeasi pentru ca e clar ca este o tarf*

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu uiti urmatoarele lucruri.

Trebuie sa fii pentru femeie:

1. prieten
2. societate placuta
3. iubit
4. frate
5. parinte
6. maestru
7. educator
8. bucatar
9. timplar
10. instalator
11. mecanic
12. electrician
13. stilist
14. sexolog
15. co-insarcinat
16. psiholog
17. psihiatru
18. terapeut
19. autodidact
20. organizator
21. tata bun
22. curat
23. simpatic
24. atletic
25. tandru
26. atent
27. galant
28. inteligent
29. glumet
30. creativ
31. puternic
32. intelegator
33. tolerant
34. precaut
35. ambitios
36. curajos
37. credincios
38. respectuos
39. pasional
40. competent

si nu uita :
41. sa-i faci des complimente
42. sa mergi cu placere la cumparaturi
43. sa nu exagerezi
44. sa fii bogat
45. sa fii rezistent la stres
46. sa nu te uiti dupa alte femei

si in acelasi timp :
47. sa nu fii gelos
48. sa-i dai libertate
49. sa ai o relatie buna cu familia ta, fara s-o neglijezi pe ea
50. sa o consolezi si sa-i ridici moralul in momentele dificile si, foarte important...
51. sa nu uiti aniversarile: a ei si ale celorlalti membri ai familiei, prieteni, aniversarea casniciei voastre si a tuturor prietenilor, aniversarea logodnei voastre si....toate datele posibile pe care ea le uita!

In concluzie: trebuie sa fii bou.

| AndreeaWTS a răspuns:

Las-o și fugi.
N-ai variante. Nu se va schimba în mai bine, dimpotrivă, va fi din ce în ce mai rău.
Nu amâna că o să-ți pară rău după timpul pe care îl pierzi acum.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Exagerezi extrem de mult prin ce enumeri acolo.
În primul rând ca bărbat e normal sa stii sa faci cat de cat ceva la o mașină sau pe lângă casa.Si ghici ce? Nu doar pentru ea, ci si pentru tine asta daca nu preferi sa stai in colibă, sub pod sau sa pice casa pe tine.Ca in ziua de azi nimeni nu mai plateste om pentru orce.
Si da,daca nu esti capabil sa repari câte ceva,Nu ai alte calități fizice, psihice, sufletesti si morale macar sa ai bani ca altfel de ce naiba te-ar lua cineva daca nu esti bun nici de tras apa la wc.
Respectuos, înțelegător, răbdător, educat etc astea tin de cei 7 ani de acasa si trebuie sa le ai peste tot nu doar intr-o relatie.
Atentie si afectiune din nou, ii acorzi si unui animal Dapoi celui de langa tine.Si oricum, asta vine de la sine atata timp cat iti iubesti partenerul, nici nu ar trebui să îi ceri.Sau tu consideri ca una ce sta la 2 metri de tine,nu te atinge niciodata,nu iti spune o vorba frumoasa si te ignora e îndrăgostită lulea de tine?
Într-o relație prietenia trebuie sa existe pentru a functiona. Daca tu nu poti sa ii spui nimic celui de langa tine (ce te apăsa,doare, supara) ce rost mai are? Pana si langa un om al străzii daca te pui si ii spui problemele tale te asculta.
Psiholog, psihiatru, sexolog etc deja le scoti din burta ca poate pe multi va invata ele cum sa trăiți si f. teti.
O femeie normală va cere atat cat primește si acele lucruri normale ce trebuiesc cerute sau oferite intr-o relatie.
Dar daca in viata ai ales doar persoane greșite, ai umblat doar după nebune, materialiste sau femei ce nu au vrut altceva decât sa isi bată joc de tine ca se plictiseau nu ai cum sa înțelegi ce înseamnă femeia si o relație normală.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Este din practica suferita de barbati.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Tu vorbesti in locul tuturor bărbaților?
Cred ca ar trebui să îi găsești pe cei cu mentalitatea ta si sa faceti un grup, nu sa vorbesti din perspectiva tuturor, ca nu toti au trăit ca tine si nu toate sunt cum zici tu.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Tu crezi ca uneia ca tine i s-ar destainui barbatii? Esti de o incultura crasa. Chiar nu vezi ca dai in gropi? Eu citesc studii facute - meseria bat-o vina - nu ascult impresii.
Ceea ce am scris este luat de pe net si, bineinteles, este un pamflet.
Dar la cultura ta nu ai cum sa intelegi. De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

| SilentRain a răspuns:

Daca nu te respecta si vezi ca e dezaxata, de ce nu o lasi?
Alta, alta, alta pana găsești una ok

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu spre deosebire de tine am o relație de ani de zile si nu duc lipsa de pretendenti.Nu e cazul sa ma laud aici dar am avut de unde alege si cu cine sa imi fac o relatie, iar daca relația mea actuala s-ar termina 100% nu mor singura.De tine nu stiu ce sa zic.
Într-adevăr, Nu sunt perfecta si nici nu vreau sa fiu.Dar am suficientă minte incat sa conștientizez că ce scrie intr-o carte sau pe un internet e zero barat in fata realității.
Iar ce ai scris tu acolo nu e un pamflet, E smiorcaiala ta de baba si frustrarea cand ai descoperit ca multe femei nu au cum sa te accepte in stadiul in care esti si ca nu vei putea niciodată să faci femeia inferioară tie cel putin.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru meinteil):

Ai dreptate. Mai ales, din cate am constata, cred ca este pensionara fara barbat sau una care barbatul ei (nu sotul) lucreaza in strainatate si ea ii papa banii.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce nu cauti alta?! De ce stai cu asa ceva? E f simplu, las-o dracu.

| xRaffy a răspuns (pentru Mosotti):

La plictiseala. Vine ea la mine dacă se îndrăgostește.

| Mosotti a răspuns (pentru xRaffy):

Pai si daca vine, vrei o femeie care te piseaza la cap la comanda cu mesaje si apeluri?!
Dar daca e la plictiseala, e ok.