| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele femei nu au simtul matern? Vedem cazul Vulpita. Nu-i pasa de fata ei care sta cu soacra. Cum sa nu te interesezi de copilul tau?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pentru ca cel mai adesea respectivele femei au devenit mame fortate de imprejurari.
Cel mai adesea (sau cel putin, din ce am observat eu) femeile care nu au acel simt matern, nu si-au dorit copilul respectiv, sau cel putin, nu l-au dorit cu adevarat, ci l-au facut mai mult ca un pretext, sa ii lege de o persoana, sau situatii de acest gen.

13 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca e felul ei de a fi. Nu toti suntem la fel, si nu toata lumea e facuta sa fie parinte. Din pacate is chiar multi care au un copil pe care poate nu il doreau si de care nu prea le pasa, dar compenseaza cu bani sau alte atentii. Plus ca nu ii trebuie copil cand face o gramade de bani din pseudo-emisiunea aia.

| SG1995 a răspuns:

Pentru că practic nu s-a dezvoltat suficient emoțional/psihologic încât să dezvolte un instinct matern.
Instinctul matern ține de inteligența emoțională.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce mereu vă axați pe femei? Cunosc mai multe mame singure decât tați singuri.

| Apokales a răspuns (pentru supadeceapa):

Ca pentru barbati a devenit ceva normal?! Cred ca d-asta.

| Endoryus a răspuns (pentru Apokales):

Nu e nimic normal. De cand lumea si pamantul un copil o sa traga mai mult la mama de cat la tata. Cand se desparte un cuplu cu cel putin un copil la mijloc ghici cu cine alege sa ramana. Evident, in caz de mana nu e vreo nebuna.

| Apokales a răspuns (pentru Endoryus):

Nu stiu ce-i cu cazul Vulpita, am auzit de ea, dar nu m-a interesat prea tare. Pentru mine este un alt caz de Acces Direct. Stiu ca ii ia pe aia saraci, le ofera bani ca sa isi bata joc de ei la TV.

| Endoryus a răspuns:

Tot felul de oameni pe planeta. Ca ea sunt multe, nu e nimic prea iesit afara din cale.

| aumih16 a răspuns:

Aia e bolnava la cap saraca! are probleme! chiar nu inteleg cum a ajuns vedeta!

| Apokales a răspuns (pentru aumih16):

Nu avem noi valorile morale bine puse la punct, d-aia laughing.

| Nemessys a răspuns (pentru aumih16):

Stii cum a ajuns vedeta? Pentru ca nu e singura laughing

| aumih16 a răspuns (pentru Nemessys):

Da stiu e ceva la modalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar retardată

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Pur si simplu asa ne nastem. Unele femei sunt niste mame minunate, altele au copii si ii lasa de izbeliste. Suntem diferiti, iar un astfel de comportament fata de proprii copii poate semnala anumite goluri din copilaria mamei sau faptul ca a primit acelasi "tratament" din partea parintilor ei. La mijloc se afla si educatia, nivelul de cultura sau pozitia pe scara sociala. Sau pur si simplu nu e facuta sa fie mama, menirea ei e cu totul alta. Trebuie sa ne acceptam intre noi asa cum suntem, toti avem defecte, nu ar trebui sa ne judecam unii pe altii. Acceptarea este cheia linistii si fericirii interioare! happy