| SERIALS a întrebat:

De ce unele persoane cu care iesim sa facem cunostinta prima oara ne plictisesc la un moment dat?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e compatibilitate si gandirea nu coincide pe aceeasi linie de unda

Bula
| Bula a răspuns:

Prima impresie conteaza foarte mult.
Totodata si abilitatea de recunoastere a tipului personalitatii si de comunicare cu multe feluri de oameni conteaza foarte mult.
Experienta personala isi spune cuvantul instinctiv.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu prea am patit asta.
Din contra, a fost o experienta placuta.
Exceptii fac persoanele negativiste, posomorate, timide etc.
Chiar sunt plictisitoare...

| T0T a răspuns:

Pe mine nu mă plictisesc persoanele de care sunt interesat să le cunosc mai bine.

| Freya1 a răspuns:

Nu te poti potrivi cu toata lumea.
Cand iti faci un prieten sau o relatie il alegi pe acel om pentru ca e pe aceias lungime de unda cu tine, sunteti compatibili fizic, in gandire etc.

| MGEORGESCU a răspuns:

Raspunsul e cat se poate de simplu, nu iti starnesc suficient de mult interesul incat sa iti doresti sa gasesti mai multe subiecte de discutie, aveti pareri mult prea diferite despre sensul vietii, nu aveti pasiuni comune, nu emaptizati indeajuns ca respectiva iesire sa nu ajunga intr-un punct de maxima plictiseala, gasesti mai interesante alte aspecte in acel moment si iti capteaza atentia mai mult decat o face respectivul/a. Sau cel/cea cu care te intalnesti pentru prima oara nu se considera suficient de confortabil in prezenta ta, ori in anumite circumstante/subiecte, este o fire timida careia ii este greu sa pastreze vie o discutie, etc. Sper ca te-am ajutat macar in linii mari!;-)