| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii baieti nu mai sunt atat de loiali si devotati unei relatii?
Ei au mereu posibilitatea de a alege o alta domnisoara sau pun doua domnisoare in competitie pentru a vedea care este mai buna.
Ce parere aveti despre acest lucru?
Cum pot eu ca fata sa am incredere intr-un astfel de om?
Care sunt principalele fundamente pe care se construieste increderea intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| vodami92 a răspuns:

Contează caracterul. Loialitatea este un lucru care dispare cu timpul și în privința relațiilor din ziua de astăzi, nu prea se mai observă. Rar dacă se mai găsesc relații de lungă durată (adevărate). Ai dreptate, unii dintre noi punem în competiție pe alții, deoarece ne interesează fizicul, dar în schimb, nu prea vedem ce comportamentul, ne lăsăm duși de gânduri. Avem impresia că lasă, poate o să fie bine, e doar așa el mai,, dur". În fine, noi băieții ne maturizăm mai greu, de aceea credem că relațiile sunt o joacă și nu suntem devotați unei relații adevărate.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer fata în ziua de azi și barbati și fetele numai vor nimic serios decât ceva pe termen scurt, a crede în x e o credință, desigur orice credința duce la dezamăgire, nu crede în nimeni și în nimic, crede doar în tine însăți

| liliana77any a răspuns (pentru RAY):

Asa voi face, multumesc frumos!

| Violleta2022 a răspuns:

Tine de personalitatea fiecarui om si evident este specifica varstei si maturitatii fiecarui baiat.
Este arhicunoscut ca baietii se maturizeaza mental mult mai tarziu decat fetele, iar la adolescenta cand nu sunt inca maturi dar sunt dornici de sex non stop, nu vor relatii stabile si loiale, vor cat mai multe partnere de sex.

| Zuzu1991 a răspuns:

In teorie, orice femeie ar spune ca nu sunt seriosi sau sunt fustangii
in practica, oamenii NU sunt monogami, doar regulile societatii ii obliga, iar cat de buna e ideea, depinde direct de la om la om, stiu persoane care nu au calcat stramb niciodata, dar nici nu s-au casatorit dupa o relatie de 20 de ani, tocmai din cauza ca dupa casatorie lucrurile devin batute in cuie

| liliana77any a răspuns (pentru Zuzu1991):

Asa este lucrurile sunt bine puse la punct dupa casatorie.

| Legion7X a răspuns:

Pentru, că asa procedează și fetele.

| Sophieka a răspuns:

Sunt o gramada de perfecti aici pe TPU.

Nu vreti sa aruncati cu pietre fiindca a scris ceva "gresit"?

| SingleForOne a răspuns:

Lipsa de educație parentală, personală, școlară, realistică asupra vieții (emoțională, sexuală, financiară, profesională, filosofică, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca scrii "numai", cand trebuie nu mai.

| Dark7Soul a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai greșește și omul.

| anonim_4396 explică (pentru Dark7Soul):

Una din regulile TPU este sa scrii macar corect gramatical, are tot timpul din lume sa editeze.

| Dark7Soul a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu și-a dat seama.

| liliana77any a răspuns (pentru Dark7Soul):

Asa este, m-am grabit putin sa postez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai cuminte în banca ta ca nici fetele nu sunt în alta ordine loiale! Sunt dezorientare nu știu ce vor de la viata, sunt total debusolate și aeriene, și în multe cazuri trag la cocalari /bombardieri inculți.
Și băieții și fetele în majoritatea cazurilor sunt neserioși ca să fiu obiectiv, lumea o luat-o razna, nu mai exista respect, loialitate, sinceritate devotament, totul în majoritatea cazurilor e superficial, iubirea, sinceritatea, seriozitatea, toate astea au devenit un CITAT, o poveste pe care le-o poți spune copiilor, nu e o regula sunt și excepții dar depinde extrem de mult în ce cercuri te învârti, adică dacă umbli cu oameni neserioși, puerili, cocalari și dacă pentru ei viata înseamnă un maraton,, un concurs de întrecere " care e mai de care mai bun, mai smecher atunci nu te afli printre oameni serioși și valoroși, în asa fel sa ai pretenții de la ei!
În mintea multora intervine diversitatea, monotonia când e vorba de a sta doar cu un băiat /fata, lumea nu mai știe ce vrea de la viata, se ia după "efectul turmei", adică cei care sunt ușor influențabili, și sunt cu grămadă din păcate.

Ai așteptări prea mari de la niște oameni care nu ți-au dovedit nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se spune ca iubirea durează 3 ani, respectul mai mult și în ultima instanta cel mai puțin; desigur totul se transforma în mila când relația nu mai e funcțională, cand relația este deja pe butuci, șubreda. Compromisurile nu sunt în concordanta cu lucrurile imprevizibile ce se pot produce într-o relație, nu iese totdeauna tocmeala asa cum a fost stabilita inițial.
Se tem, sunt lași, nu au încredere în ei, sunt conștienți ca nu pot fi responsabili pe perioade îndelungate, denota imaturitate toate aceste aspecte CLISEICE.

| Sekim a răspuns:

Nu trebuie sa ai încredere în astfel de oameni rolling on the floor simplu. Cei care fac așa ceva nu sunt bărbați, ci nimicuri. Dar, din punct de vedere statistic zic eu, sunt mult mult mult mai multe femei care fac chestia asta. Încrederea ar trebui sa se bazeze pe iubire, toate Intr o relație ar trebui sa se bazeze pe iubire. Multi chiar nu înțeleg asta deloc, spun că au lipsa de înțelegere sau alte chestii, normal, nu e destulă iubire încât acea persoana sa se schimbe constant ca sa fie înțelegere sau sa rezolve problemele din relație. Ai anumite criterii când îți cauți un partener, nu stai sa compari oamenii să vezi dacă x face y și y face x.

| vodami92 a răspuns:

Nu vor catel! vor un baiat cu care sa faca ceva!

| MrAM a răspuns:

O relatie nu presupune ingradirea unei persoane. Nu presupune a te schimba de dragul lui x, y, z ci presupune acomodare din punctul meu de vedere. Acomodarea nevoilor, celor doi parteneri. Pentru a putea ajunge la acel grad de satisfactie e nevoie si de a vedea care e mai,, buna". Cand cei doi parteneri sunt satisfacuti in ceia ce priveste relatia apare si loialitatea.

| CassiusAlexander a răspuns:

Irelevant. La fel e si invers. Dar fix la fel.

| RosaliaOriginala a răspuns:

Voi fetele sunteti doar pe interes, de aia