| DieInBeautifulStars a întrebat:

De ce unii oameni... îi fac pe alții să plângă intenționat?

36 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De sadismul care zace in sufletul lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De idioți

| RAY a răspuns:

Romanului ii face placere,sa te umilieasca,sa faca misto de ala de rahat,bulling, se preface a fii prieten cu tine apoi te injugie pe la spate,ca niste serpi,nu regreta nimic,nu au emoti,sentimente,empatie,poti vedea in istorie,plin de tradatori,mincinosi,perversi, nu toti desigur, nu vezi peste tot ca daca gresesti un cuv esti facut in toate felurile, cum te privesc ochii lor de diavol, aici nu poti tragi, emigrare obligatorie

| Violleta2022 a răspuns:

Ii afara de cazul ca iti dau o veste proasta ca a murit cineva din familie sau un prieten drag, inca nu am intalnit oameni care sa te faca sa plangi intentionat.
Plansul asta este prezent si in cazul copiilor mici sau imaturi, ca le iei o jucarie sau ca nu le faci pe plac lor.
Mai poate fii intalnit la adolescenti sau adultii care au o instabilitate emotionala sau un psihic labil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din dragoste. Vor sa ajunga la partea cu cerutul scuzelor si imbratisare.

| DieInBeautifulStars explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Niciodată nu a existat partea cu cerutul scuzelor sau vreo îmbrățișare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Oricum nu incurajez "tactica".
Dar daca nici macar nu revine cu scuzele si imbratisarea, atunci nu ar trebui sa mai aiba vreodata ocazia sa te faca sa plangi.
Nu ar trebui sa mai poarte dialoguri cu tine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt răutăcioși, sadici!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru floresdemayo):

Dacă nu cunoaștem mai multe detalii despre împrejurările în care aceasta s-a întâmplat nu poți da un singur răspuns care să-i fie de ajutor, ci trebuie să te gândești și să iei în calcul toate variantele, motivele care ar provoca o asemenea acțiune.Am să dau un exemplu. Dacă ai greșit prin vreo faptă sau prin vorbe și ești certat, dacă tu te faci vinovat sau ești o persoană mai sensibilă vei plânge.Prezint altă situație.A murit cineva drag ție,iar cineva ți-a reamintit de aceea persoană, de clipele petrecute.Tu trecând cu greu peste despărțirea de acea persoană, faptul că aceea persoană nu mai este fizic printre noi te face să plângi.Dar posibil și ca persoana decedată să îți fi provocat ceva rău, iar când cineva ți-a reamintit clipele rele, urâte prin care tu ai trecut alături de respectiva persoană la fel te vor face să plângi.Sunt copii care dacă părinții le-au spus să-și facă curățenie în cameră și ei nu ascultă, fiind pedepsiți vor plânge.Nu avem cum să fim de folos dacă nu avem detaliile în care s-a petrecut acest fapt.În loc să ne dăm cu presupusul și fiecare să vină cu propriile gânduri, când ceri sprijin, ajutor, o lămurire în legătură cu ceva, cei care pun întrebarea să dea detalii dacă vor să afle o rezolvare.

| DieInBeautifulStars explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Apreciez fiecare rând pe care mi l-ai scris, și da... nu am oferit suficiente detalii mai sus. Am vrut să știu ce i-ar putea determina pe unii oameni să provoace altora un rău, conștienți de asta. Pur simplu... să se hrănească din slăbiciunea altei persoane. Fără a avea un motiv foarte justificat sau crezând că prin acel rău, ar face un bine, sau având vreo legătură cu decesul cuiva drag.

| floresdemayo a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Am gândit diferit. Ori, am privit din unghiuri diferite problema. Eu am avut așa un sentiment că se referă la lucruri mai dure. Nu la chestii minore. De aceea, îi catalogam niste sadici. Primul gând a fost cyberbullying-ul, apoi la dorința de a umili pe cineva in viata reală, de a lovi in el cu vorbe dure, spre satisfactia personală.
Când un părinte isi ceartă copilul, iar acesta plânge, nu inseamnă neapărat că acesta e sensibil.Pot fi si unii care stiu să isi manipuleze părintii, astfel incât, acestia să le facă pe plac.
Eu cred că intotdeauna, există si modul de a spune ce gandesti, de a transmite ce simti fara sa ataci, fără să rănești, dar unde sunt la mijloc, orgolii, frustrări, invidii, oboseală, cei mai impulsivi din fire, nu se pot controla si acestea devin câteva dintre motivele care încing spiritele.

| Mosotti a răspuns:

De prosti ii fac pe altii sa planga, insa si aia sunt fraieri ca se lasa influentati de prostii aia, ca daca esti tare, nu te poate face sa plangi, doar oamenii slabi sunt influentabili.

| Dismally a răspuns:

Din rautate, din razbunare, pentru a se distra, pot fi multe motive.

Răspuns utilizator avertizat
| 1997onur a răspuns:

Nu am înțeles bine ce ai vrut sa spui da cred ca nici un om normal și sănătos nu ar face pe nimeni sa plângă. Nu știu cum și de ce ar vrea cineva sa facă așa ceva adică e și ciudată da și nu știu cum sa spun.

Răspuns utilizator avertizat
| 1997onur a răspuns (pentru DracuIa):

O chema Anisia o_o și nu nu-ți aparține este a mea pe veci pentru tot deauna și tot restul vieții mele.

Răspuns utilizator avertizat
| 1997onur a răspuns (pentru DracuIa):

Așa o chema de la început cu adevărat Anisia. Da după am pus depika și după m-am uitat în Ochișori ei într-o zi și ia și se uita așa o_o la mine și atunciua i-am spus Anisia și așa o să rămână pe veci pentru tot deauna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu îi suportă pe aceia pe care îi facă să plângă, pentru că au o doză de sadism în ei.

| MyNameisEduard a răspuns:

Poate pentru propriul amuzament sau pentru plăcerea lor, n-am de unde ști.Eu n-as face asta nici unei persoane care m-a rănit foarte tare.

| DieInBeautifulStars explică (pentru MyNameisEduard):

Nu înțeleg cum ar putea cineva să se simtă bine provocând cuiva un fel de suferință... Mi se pare nedrept. Îți mulțumesc pentru răspuns. ^^

| MyNameisEduard a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Unii au o satisfacție făcându-i pe altii să plângă sau să sufere, nu-i înțeleg.

| DieInBeautifulStars explică (pentru MyNameisEduard):

Nici eu... Sună prostesc și imposibil, dar aș ca toți oamenii să se prețuiască și să fie drăguți unii cu alții.

| MyNameisEduard a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Si eu aș vrea același lucru dar e imposibil din păcate...Scuze că mă bag dar te-a făcut cineva să plângi?

| DieInBeautifulStars explică (pentru MyNameisEduard):

Oarecum... de asta am și pus aici întrebarea, fiindcă am vrut să știu ce ar putea determina o persoană să rănească intenționat. Nu vreau să judec sau să trag concluzii, ci doar să încerc să înțeleg. Și nu trebuie să-ți ceri scuze, chiar apreciez faptul că ai întrebat, adică... nu prea primesc întrebări de genul, așa că înseamnă mult pentru mine. Mulțumesc. ^^

| MyNameisEduard a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Mă bucur că am putut să ajut, dacă vrei putem vorbi în privat undeva, adică te-aș putea asculta dacă te ajută, sunt un bun ascultător.Si nu te gândi că am nu știu ce intenții, îmi place să ajut oamenii pentru că știu cum e să nu fii bine și să vrei să te descarci cuiva...Îmi poți da mesaj oricând doresti, o zi bună!^^

| Eriii a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Nici eu. nu pricep cum unii pot, adica nj, nu e ca imi pasa de ala sau ceva, dar m-as simtii eu naspa sa stiu ca sunt atat de nesimtita. :/

| Eriii a răspuns (pentru DieInBeautifulStars):

Ii face sa se simta superiori cred si mna, te simti bine cand te crezi 'mai bun decat altii'

| DieInBeautifulStars explică (pentru MyNameisEduard):

Nu sunt sigură dacă un utilizator junior poate trimite mesaje private unui utilizator senior. Dar în ciuda acestui lucru, sunt aici oricând în caz de vei avea nevoie, deși în mesaje nu cred că merge, deoarece sunt un utilizator junior. Și încă o dată îți mulțumesc pentru tot. Sper să ai o zi ok și că ai zâmbit azi. Dacă nu... doar fă-o, nu-ți trebuie un motiv. ^^

| Eriii a răspuns:

Depinde. unii o fac ca sa se simta mai bine, adica superiori, altii pur si simplu o fac ca sa se amuze sau ca sa se razbune.

| DieInBeautifulStars explică (pentru Eriii):

Mi se pare o iluzie falsă superiorității, pentru că în font, nu ești mai mare decât nimeni dacă faci chestii de genul.

| Mela1000 a răspuns:

Din prostia lor.

| Drd1 a răspuns:

De ce nu

| SimonaBubu a răspuns (pentru Drd1):

De ce nu? Ca sa pot sa o *** pe doamna mama ta în anus. Oameni nenorociți.