| Swetlly122 a întrebat:

De ce unii sunt gay? 1-fiindca le place lookul de fata?
2-fiindca le place sexul cu băieții?
Care dintre?

21 răspunsuri:
| ClaudiuMIUI a răspuns:

Nu cred că vei știi motivul adevărat vreodată pentru ca unii oameni să fie "gay" initial totul ar trebui sa pornească de la ce simt oamenii

| Frank51 a răspuns:

Se simt atrasi sexual si emotional de persoane de acelasi sex, fara voia lor.

| RAY a răspuns:

Pentru ca asa s-au nascut, genetic, atractia sexuala este cv involuntar

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Habar n-ai cu ce se mananca sexualitatea asta.
Ai o idee basic asupra preferintei ăsteia? De-i zice "gay"? laughing
Doar pentru ca unora si altora le plac masculii nu inseamna ca trebuie* si pun accent pe "trebuie" sa aiba "look" de fata. Ca unii isi exteriorizeaza niste complexe prin machiaj si imitatii, este alta; de notat, gay nu sunt pruncii din Romanica noastra cu gleznute goale si rase, haine stradale distincte specifice cocalarilor sau mirosului de parfum ieftin sau a aspectului de tigan sau a comportamentului de tigan in sine, nu, ei sunt niste papusei cu o minte colectiva a carei ganduri sunt schimbate de mai-marii dobitoci care dicteaza "trendul"; am tinut sa spun si asta pentru ca prea multi confunda a fi gay cu a fi "piz*ificat".
Revenind. De ce? Nimeni nu stie, unele surse apreciaza o latura genetica, ca si cum a fi gay iti este dictat la nastere in timp ce altii sugereaza ca aceasta selectie survine in urma unor evenimente din copilarie. In orice caz, sunt oameni ca toti restul.
Dar 2 pare cel mai plauzibil si singurul de altfel raspuns cu sens laughingwinking

| Catrice a răspuns:

3-ca exista 3 opțiuni confirmate de știință: genetica, traume, schizofrenie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Catrice):

Schizofrenie?! raised eyebrows confused

| Catrice a răspuns (pentru LPCTSTR):

Într-una din forme (nu-s psihiatru ca să-mi amintesc care sau în ce stadiu) ca urmare a delirului persoana în cauza își poate schimba orientarea sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un băiat a fost mereu refuzat de fete și și a schimbat orientarea asta e un exemplu
Unii au fost traumatizați, alții asa sau născut (genetica) alții au devenit fiindcă au preferat sexul cu băieți în detrimentul celui cu fete. Tu de o obicei pui întrebări de astea de academician?
Cum îți plac ție băieții asa și lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Este deșteaptă dar atunci când doarme.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Handicap psihic, pitici pe creier pe românește.

| OctavianSps a răspuns:

Intrebi de curiozitate sau ai personal vreo legatura cu acest aspect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii aleg să fie gay după ce văd figurile din voi, fetele/femeile aristocrate cu figuri de dive.

| Violleta2022 a răspuns:

Orientarea sexuala este o preferinta personala!

| Ely1234567 a răspuns:

Unele persoane asa se nasc poate ca nu vreau sa fie asa

| SG1995 a răspuns:

1. Nu toți gay sunt efeminați, doi la mână ai ghicit, homosexualilor le place ciocănelul.

| SG1995 a răspuns (pentru Catrice):

Schizofrenia nu are legătură cu, nici nu influențează orientarea sexuală.

| acerr a răspuns:

Esti si idiot si prost, si necitit

| Catrice a răspuns (pentru SG1995):

Nu asta scria în manualul de psihiatrie de acum 20 ani...

| SG1995 a răspuns (pentru Catrice):

Deci argumentul tău e "manualul de psihiatrie" din 2000, de fapt cred că nici în 2000 nu se promova rahatul, poate în 70-80, deși nu relevant, schzofrenia și orice psihoză nu îți schimbă orientarea sexuală, deși studiile pot confirma anumite chestii, de exemplu, din cauza personalități disociativă de care dau dovadă persoanele cu psihoză pot avea un comportament sexual promiscu și iresposabil, ce înseamnă asta, însemnă că o persoană cu comportament disociativ sunt mai lipsiți de inhibiți, și pot fi predispuși să își pun practică mult mai ușor anumite fantezii ascunse, pe scurt: Schizofrenici nu devin din hetero gay, dar dacă au fantezi sexuale de tip homo reprimate acu le dă la suprafață.

| Catrice a răspuns (pentru SG1995):

...am menționat cumva ca e din 2000?!
E din '60 sau '70. Sau dacă vrei ceva recent am pus mana mai demult pe un tratat de psihiatrie din 2005 sau 2006 unde scria aceiași lucru.