| oanacatalina a întrebat:

De ceva timp tot visez cu caini, chiar si astazi am visat, de toate felurile dar niciodata nu latra, o singura data am visat ca m-au atacat o haita de caini insa am apucat sa ma apar de ei. Stie cineva ce semnifica chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Couragebv a răspuns:

Ai grija, din cate stiu, inseamna un necaz, e bine ca ai reusit sa te aperi.

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur

| RyugaHideki a răspuns:

Atunci cand visezi un caine inseamna ca te vei certa cu un prieten.

| Bya132 a răspuns:

Înseamnă că se va întâmpla ceva, un necaz. Te vei certa cu cineva.

| roxanarsene a răspuns:

Eu stiu ca inseamna dusmani! ai grija!

| Whatafy a răspuns:

Cea mai detaliata explicatie pe care o poti gasi este aici : http://dreamgeek.ro/interpretare-vis-in-care-apare-un-caine - afli totul despre aparitia cainelui in vis in diferite situatii.

Simbolul haita de caini : Daca visezi o haita intreaga de caini inseamna ca ai foarte multi dusmani, multi oameni vor sa iti faca rau si sa te denigreze iar atunci cand visezi ca omori un caine inseamna ca vei reusi sa ii ignori pe cei care ti vor raul, vei trece peste ei si nu te vor mai afecta.

Citeste tot sa il intelegi mai bine.