| Simpluuu a întrebat:

De la inceputul anului mama a fost operata la doua degete si si-a sucit piciorul.

eu am avut o capusa si un ciob de sticla in ochi.

mama a facut accident cu masina din cauza unui bou.

fratele meu a patit o problema la bac. ( a primit ceva in loc de alceva ) mai exact in loc de anatomie, biologie.

eu a trebuit sa stau internata in spital 5 zile pentru ca am facut febra 41 si am cazut in baie. era sa fiu operata la apendice doar ca aveam alceva

( nu conteaza ce )

... etc etc...

inca nu s-a terminat anul
voua ce vi s-a intamplat rau in 2011? mie cam tot ce v-am spus + ca acum era cat pea ci sa mi se rupa o masea.

Răspuns Câştigător
| DruggedCandy a răspuns:

Pur si simplu duci o viata agitata linisteste-te un timp si mie mi s-au mai intamplat lucruri genu asta uneori gandesti negativ mult prea negativ incearca lucruri noi placute cum ar fi desenatul la mine merge de fiecare data cand sunt nervoasa, ma pun sa desenez sau sa bat cu unghiile in geam (ma calmez si sunt ca noua):*:*

5 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Hey e doar putin mai mult chinion, fi mai optimista o sa treci peste toate. E doar o perioada mai dificila a vietii tale dar sunt sigura c daca ai vedea si partea plina a paharului ar fi mult mai bine.

| NuConteazaShinee a răspuns:

Off doamne nu o crede pe anca95 ...astea sunt doar niste aberatii big grin
Uite ascultama te rog ^_^
Lucrurile de genul se intampla si eu am avut 2 accidente de masina grave si am scapat cu viata cu cateva rani dar sunt bine acum...
Ideea este ca in ambele cazuri nu a fost vina noastra si a celuilalt participant din trafic ^_^ dar lucurile de genul se intampla...
Chiar si eu o data ma gandeam la lucrurile de genul cum ar fi blesteme, ghinion dar nu exista asa ceva happy
Nus mereu imi trec pisici prin fata sau se intampla ceva ce cica mi ar aduce ghinion happy si nu se intampla nimic...dar daca te gandesti ca se intampla ceva sau ai o stare generala proasta de obicei se intampla ceva din cauza neatentiei big grin
Nu esti blestemata si nici ghinion nu este ...Lucrurile se intampla si din pacate OMUL nu este un calculator si va gresi mereu ...Toate lucrurile se intampla din cauza faptului ca gresim noi.
Deci calmeaza-te nu exista an bun sau rau exista doar om atent sau neatent

| Anca95 a răspuns:

Probabil e un blestem. duceti-va la preot sa va faca dezlegari pe bune acum, chiar poate fi adevarat.Chiar daca nu te-a blestemat pe tine sau pe fratele tau poate a blestemat-o pe mama ta si se leaga si de voi. Eu am citit niste carti bisericesti si chiar sunt adevarate chestiile astea. Cunosc si cazuri matusa mea a fost blestemata era cat pe ce sa moara, nu e de joaca cu astea.

| IrinaVew a răspuns:

Mda. paiu nu cred ca e blestem sau ceva de genu. fi tu mai atenta! si ca sa iti raspund la intrebare in anul 2011 am facut cea mai mare greseala si inca o fac" pun suflet intr-o relatie cu un baiat care promite multe dar este total diferit de ceea ce imi trebuie mie" crede-ma sufar mai mult decat daca as zacea 1 an de zile in spital dar sa am o persoana care sa ma iubeasca cu mine

| EVA9443 a răspuns:

Mie nimic rau. de ce tie atat de multe accidente?