| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp am inceput sa nu mai suport unele persoane care cu ceva timp mai inainte insemnau mult pentru mine.Sunt mai trista in ultimul timp si ma cert cu toti.Pe la scoala mi se spune ca m-am schimbat, si asta cred si eu.As vrea ca totul sa fie ca inainte,dar nu se mai poate, nu? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| andreea49 a răspuns:

Poate ti-ai dat seama de adevarata fata a persoanelor respective...Nu cred ca merita sa te schimbi pentru "unii", depinde ce relatie e/era intre tine si ei.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lumea are un obicei prost sa te dea la o parte dupa o vreme, din tampenie si fara sa iti zica un motiv te arunca la gunoi asa. Treaba consista sa gasesti macar o persoana care e retrasa si aia niciodata nu te va uita.

Răspuns utilizator avertizat
| Pawesome a răspuns:

Poate ai realizat ca persoanele acelea nu sunt prieteni cu adevarat.Gandeste-te ce s-a schimbat la tine.Analizeaza schimbarile si hotaraste daca sunt bune sau rele.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu ne-ai spus foarte multe detalii, dar daca ei nu sunt vinovati de schimbarea ta in rau inseamna ca problema e la tine. Daca vrei cu adevarat sa fii ca inainte, o sa poti cu siguranta. Se poate sa ai si un inceput de depresie, caz in care trebuie sa tratezi lucrurile mai serios. Daca problema devine mai grava (speram sa nu fie cazul sa se ajunga chiar aici) consulta un specialist. Nu neglija problema!
P. S Incearca sa te inconjori cu oameni noi, e placul tau. Sa iti schimbi anturajulmsa faci cunostinta cu alti oameni happy

| onlyme2851 a răspuns:

Daca nu le mai suporti pentru ca ti-au facut ceva, e una. Daca nu le mai suporti asa pur si simplu, e alta treaba. Gandeste-te daca ai patit ceva care te-ar fi putut schimbat( o cearta cu cineva, o jignire pe care ai pus-o la inima.). Incearca sa discuti cu cineva in care ai incredere, eventual du-te la psihologul scolar, e acolo pentru a rezolva probleme de genul asta si cu siguranta te va asculta si va incerca sa te ajute.

| Mădiiiiie a răspuns:

Heii scumpo happy Ori e o fază a adolescenței ori ți-ai dat seama că unele persoane sunt altfel. Nu te îngrijora, o să treacă. Lumea trebuie să te accepte cum ești tu happy

| Gabriela1313 a răspuns:

S-ar putea sa intri intr-o mica depresie. Aceasta poate fi cauzata de multe lucruri. O respingere, cearta cu un membru al familiei. Adu-ti aminte de ce faceai inainte si observa unde s-au produs schimbari. Incearca sa le remediezi pe cele care te deranjeaza. Ar mai putea fi de asemenea si alimentatia. Daca nu ai o alimentatie sanatoasa apare oboseala si de aici pot pleca multe din problemele tale. Discuta cu cineva. Bafta!