| poesia a întrebat:

De maine ma mut in alt oras, si voi sta cu inca 4 fete in casa, dar eu voi avea camera separata. Voi ati stat asa vreodata? cum se procedeaza cu gatitul,curatenia, spatiul de depozitat din bucatarie si baie? Vom manca la comun? sau fiecare cu mancarea ei? bucataria e foarte micuta.Nu stiu m-as simtit prost eu sa mananc si alta fata sa stea sa se uite la mine. Spuneti-mi din experienta voastra, si scuzati va rog categoria

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vă împărțiți treburile gospodărești, cât privește masa comună, voi decideți.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai o sa va intelegeti voi.

cheltuielile le impartiti la 4 (curent, intretinere, internet etc)

in bucatarie faceti cu randul o sapt spala una vasele in alta sapt alta samd

de mancare va impartiti si voi frigiderul fiecare ia un raft. paine, lapte suc puteti lua la comun. sau puneti bani si va luati mancarea la comun. o sa va intelegeti cu timpul, mai ales daca ele au mai stat impreuna intrebi si tu cum obisnuiau sa faca inainte sa vii tu.

| viotedy a răspuns:

Cam greu. apar certuri.depinde de firea voastra.cheltuieli la comun, una lasa luminile aprinse non stop sau spala la masina toata ziua...curatenie faceti pe rand.produse pentru curatenie la comun...

| KaterinaРомановский a răspuns:

Eu fiind singură la părinți și pe deasupra egoistă nu aș suporta să-mi împart lucrurile/mâncarea cu nimeni și nu m-aș simți deloc prost dacă eu aș mânca și alta s-ar uita, lucru care se și întâmplă acum că am plecat la facultate.

| BogdanVasc a răspuns:

Desigur, ca student. Cand vei fii studenta vei avea chirie, sau daca mergi la camin esti cu mai multi in apartament. Veti impartii bucataria. Fiecare va avea rafturile lui cu mancare etc. Baia la fel (daca e doar una). Daca sunteti fete veti putea sta si cate 2 intr-o camera.

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Pentru mine subiectul mancarii este delicat pentru ca incerc sa mananc sanatos, iar de obicei mancarea sanatoasa nu este atat de atractiva. Din cati cunosc eu, doar soramea si o profesoara ar putea manca zilnic sanatos. Eu n-as fi de acord sa impart cheltuielile pe mancare daca altii ar cumpara 80% din ce nu mananc eu.

| yutsa a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa imartiti tot mancarea, bucataria, baia etc. Atunci cand va aprovizionati bucataria pune-ti toate bani.Eu zic ca e mai bine asa. Evitati certurile cu tema :tu mananci mai mult ca mine asa ca trebuie sa pui bani mai multi.Sti la ce ma refer nu?