| xSega a întrebat:

De oamenii se poarta frumos cand ii ajuți sau când au un folos de pe urma ta iar atunci când nu-i mai ajuți, se poarta urat cu tine și încearcă sa te facă de ras

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Pentru ca i`ai ajutat.Dap, desi suna ciudat, exact acesta este motivul.Tu ii ajuti si ei te urasc pentru asta. Daca erai la fel ca ei nu i`ai fi putut ajuta si ati fi fost egali, insa tu prin actiunile tale, arati ca esti superior, iar ei te urasc pentru asta.Se comporta frumos doar ca sa continui sa faci asta iar cand te`ai oprit, isi arata adevarata natura.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pentru ca unii oameni isi vad doar interesu si trebuie sa adopte si o atitudine convingatoare pentru as atinge scopul.

| cyupaku a răspuns:

Deoarece exista un materialism pronuntat in cracterul dual al omului

| nitromonkey88 a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt fiinte in care nu trebuie sa ai incredere. De aceea o persoana are un singur prienten bun cu care vorbeste orice.