| RavenHolmes80 a întrebat:

Deci am un iubit care e din alt oraș și vreau să mă duc la el,dar mama lui nu e de acord decât dacă vorbește cu mama mea la telefon, iar mama nu știe despre asta.Ce să fac? Iubitul meu mi-a zis că probabil mama lui nu o să se răzgândească. Vreau răspunsuri serioase, nu în bătaie de joc.
Sau răspunsuri gen "ce vrei tu să faci la ăla "sau "dacă mama ta nu știe despre asta de ce vrei să te duci " etc.

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai probleme de genul e clar ca nu e cazul sa te duci la el.

| Andreeush a răspuns:

Cât de bine îl cunoști pe acel băiat?

| anonimg a răspuns:

Asta nu este problema ta, ci a lui. El trebuie să vină la tine.
Iar dacă nu se poate, asta este. Vă bucurați doar de apeluri video pe WhatsApp.

| awspam a răspuns:

Normal e sa stie mama ta, nu vad motiv sa te ascunzi de ea, e totusi femeie si iti poate da sfaturi multe, e si prietena ta si mama ta si tot ce ai nevoie doar trebuie sa intrebi in asa fel incat sa iti poata raspunde pe masura

| Iote a răspuns:

Ciudat ca tu ca fata nu vorbesti cu mama ta despre baieti. El, baiat, i-a spus mamei. Si mama lui este inteleapta. Nu ai decat 2 variante.
- Ii spui mamei tale despre el, despre dorinta ta si o pui in legatura cu mama lui.
- Renunti la calatorie.

| mudokins78 a răspuns:

Nu vorbesti cu mama ta despre treaba asta, dar ceri sfaturi pe internet? ori esti dusa ori esti,.

| sierra1 a răspuns:

"vreau răspunsuri serioase, nu în bătaie de joc."

ok, vreau o precizare: câți anișori ai?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca careva sunteti minori, atunci trebuie sa ascultati de parerea parintilor.
Daca sunteti deja majori, atunci nu este neaparat nevoie de acordul parintilor, dar se cuvine sa le cereti parerile.

| RavenHolmes80 explică (pentru sierra1):

17.

| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Poti sa faci o aventura, sa pleci de acasa, dar nu recomand. El trebuie sa vina! Din Bucuresti eu am fost pana in Satu Mare la ea!
Apoi: ce faceti cand vine?
Ca nu poti sa-l aduci acasa. Doar sa nu fie ai tai. Dar e riscant. O mama simte schimbari in casa, parfum, etc. Mai bine stati intr-un parc. ceva. un local. Sau invers: te duci tu la el, dar fara sa stie mama luiwinking
Depinde de distanta dintre voi. Te intorci in aceeasi zi? vrei sa dormi la/cu el? Are prieteni, poate va lasa sa dormiti la ei.
Si daca e sa pleci, anunta o prietena, sa stie cineva de tine, sa nu mai avem un caz Dinca...

| Nilsson a răspuns:

Dacă te iubește cu adevărat să vină el la tine cu un buchet de flori și să îți cunoască și părinții.
Trebuie să îl cunoască și ei pentru că sunt la o vârstă când nu sunt ușor de fraierit.
Dacă refuză, înseamnă că vrea doar să profite de tine fără să depună prea mult efort.

| sierra1 a răspuns (pentru RavenHolmes80):

Teoretic te-ai putea și mărita dar totuși, las-o mai moale și termină ceva școli mai întâi

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca mama lui vrea sa vorbeasca cu a ta in legatura cu venirea ta la ei e clar ca femeia vrea sa stie cine ii trece pragul casei. Vrea sa stie daca familia ta este una de încredere. Până la urmă părinții voștrii sunt niste adulți responsabili, daca vor comunica sigur vor iesi la un comun acord.

| RavenHolmes80 explică (pentru Stavi_Alex_1987):

Păi mama lui nu îl lasă să vin la el dacă nu vorbește cu mama, iar dacă eu îi spun mamei nu mă va lăsa..deci probabil o să mă duc, o să stau câteva ore cu el pe afară și o să plec.

| RavenHolmes80 explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Păi mama lui știe că suntem doar prieteni.și vrea să vorbească cu mama pentru că nu vrea să aibă probleme cu politia din câte am înțeles, pentru că se gândește că mama nu știe despre asta.