| Radec123 a întrebat:

Deci asa incepe.
M-am mutat de la o scoala care nu-mi placea, si aparent o fata(frumoasa) o facut la fel(nu eram colegi).
Stam in aceeasi banca si asta stiu despre ea:
-Avem cam aceleasi actiuni
-Stam pe telefon toata pauza
-Nu comunicam cu nimeni(eu mai comunic cat de cat)
-Luam acelasi drum spre acasa
-Ne place aceeasi banda(metallica)
-bunicile noastre au fost sefe contabile(coincidenta)
-amandoi regretam ca am pus scoala de la care ne-am mutat pe lista(legat de examenul de capacitate).
Vine acum dragobetele si nu stiu ce dracu sa fac, am incercat s-o invit in oras dar n-am reusit, la un film dar n-am reusit(Aici e o diferenta si posibil singura, ma-sa ii face programul, pana cand eu il fac pe al meu).

Am nevoie de ajutor sa o invit in oras sau sa ii zic ca imi place de ea, dar sa nu dau gresi.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai n-am inteles, n-ai curaj s-o inviti sau ai chemat-o si a refuzat?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu poti sa o inviti in oras, pana nu-i spui ca o placi!
Ia-o cu inceputul!

| Ineys a răspuns:

I-ai zis sa iasa cu tine si a zis nu?

Incearca sa o intrebi cand are timp liber si ce i-ar place sa faca in acel timp liber.

Nu trebuie sa fie macho de ala care o scoate la film si o saruta in momentele romantice.

Incearca s-o "cuceresti" petrecand timpul cu ea in felul in care ii place ei.

Poate nu-i place sa iasa la film sau la intalnire in oras, poate vrea altceva. Doar ea stie.