| Varanudormi a întrebat:

Deci. Daca o fata stie ca amicul ei cel mai bun s-a indragostit de ea, totusi ea continua sa fie la fel cu el, ba chiar s-au apropiat mai mult. El se duce pe la ea acasa mereu, ies mereu la suc. Totusi ea zice ca sunt doar prieteni, desi mie unu mi se pare ca si ea pare indragostita de el.. Ea a zis ca nu poate sa nu mai vorbeasca cu el ca nu are motiv sa o faca, ca ii place compania lui, ca si asa stiu ca ea nu are multi prieteni si nu vrea sa ii piarda pe toti, ca nu e indragostita, ca ii place compania lui si atat, si ca iq explicat si lui ca nu si-ar putea asuma o relatie cu el. Voi ce credeti? E indragostitq de ea?? Adica intr-o relatie de prietenie ma gamdesc ca nu te vezi asa des cu amicul tau de parca a-ti fi iubiti si asa mai departe. Daca mai aveti nrvoie de detalii sa imi spuneti

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru prietenie este necesara potrivirea mentala.
Pentru dragoste este necesara potrivirea hormonala.
Pentru casnicie este necesara potriirea materiala.

Pentru casnicie indelungata trebuie toate trei deodata, iar cel putin doua sa fie prezente tot timpul.

| Liviu a răspuns:

Mda, o mananca in patina si pe fata asta, in genu asta de relatie am fost eu prin 2 ani jumate.Nu stia ce vrea,insa facea detoate cu mine,mergeam pe unde apucam,insa ea nu o numea relatie laughing nu iti doresti o asemenea femeie,e doar pierdere de vreme,si multa suferinta la final cand ea se va debarasa de tine pentru ca ea considera ca nu este in o relatie, desi eu am patit sa fim la fel ca un cuplu, investit sentimente, insa ea traia cu impresia ca avem o relatie de prietenie speciala cu care nu o mai avea cu nimeni(spunea ea) laughing ia o pauza prietene, zi sarumana ca nu esti prins in o asemenea harababura.Nu e deloc dragut laughing

| Adry05 a răspuns:

E doar friendzone, daca chiar ii placea tipu nu risca sa-l piarda zicand ca sunt doar prieteni.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca nu vrea sa renunte la prietenul ei, iubit sau neiubit, tu ce te mai tii dupa ea?
Nu vezi ca esti a 3-a roata de la bicicleta? Adica, esti in plus!
Da-i pace, daca nu vrea sa renunte la prietenul ala, inseamna ca relatia lor este speciala, desii nu recunoaste asta.
Cauta-ti alta fata, ca-s milioane disponibile.

| Varanudormi explică (pentru Violleta2022):

Am intrebat daca credeti ca e indragostita de ea sau nu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Varanudormi):

Nu stiu daca el este indragostit de ea, dar comportamentul ei este clar de indragostita de el, chiar daca nu recunoaste.
In orice caz, nu vad rostul ca tu sa fii tinut de catel, pe langea ea.
Da-i pace asteia, macar ai putina mandrie si cauta-ti o alta fata, care sa aiba ochi doar pentru tine.

| Lioana a răspuns:

Eu cred ca e asa cum spune fata. Nu sunt de acord cu teoria ca nu poate fi doar prietenie intre o fata si un baiat.

| Panamax a răspuns:

Prea mult suc, sa nu faceti vreunul diabet.

| eudoareu1000022020 a răspuns:

Da,pot sa iasa asa mult si fara sa fie impreuna.Nu e obligatoriu sa te indragostesti de o persoana de sex opus cu care prietenesti.Sau poate sunt prieteni pe beneficii laughing