| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu am fost în alt oraș cu o prietena recent și am pus poze din gara pe insta și când am ajuns în acel oraș și gen am un văr care s-a gândit el sa arate pozele familiei lui gen bunicii noastre care e dusa cu capul și s-a apucat sa zică ca am fost la p*** și așa mai departe și le-a zis părinților lui care sunt nașii mei și bunică-mea a sunat-o pe mama sa se plângă ca vezi doamne unde am fost dar mama stia i-am zis în rest mama este cu un om gen tata vitreg ca sa înțelegeți despre ce vorbesc si el nu știe si dacă ar afla ar ieși un așa mare scandal si când ma gândesc ca m-am întors de acolo bine si se găsește pămpălăul ăla care mereu a avut ceva cu mine încă de când eram copii le zicea altor copii prin parc ca am stat eu pe nu știu unde cu ai mei atunci mama era cu tata si efectiv am murit de rusine când a zis ca aveau ai mei nu știu ce datorii ca așa era la momentul respectiv si știau tot de la pârlitul ăla dar am zis ma hai ca nu o zice ca am pus poze ca efectiv ma spiona sa vadă ce postez dar l-am scos acum de la flw si gen un prieten de al lui a vorbit cu mine o perioada si mna am vorbit anumite lucruri si sunt sigura ca știe si de asta ca cel mai probabil el l-a pus e vai de capul lui si nu știu ce sa fac ma învinovățesc ca e vina mea ca am pus pozele

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai o familie de nebuni asta e sigur deci nu trebuia sa pui poze pe insta, ti ai facutr o cu mina ta acum suportă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ok.
Gen acum rescrie textul si pune si tu niste semne gen, de punctuatie, pentru ca gen nu se intelege nimic gen din ce ai vrut sa scrii gen.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.

| cfrtobias a răspuns:

Si cu ce te ajutam sa nu afle familia varului tau? sau daca afla vei afla tu cum sta treaba si in functie de problema afli...

| dinaprilie a răspuns:

Cam asta este una din "frumusetile" de a avea viata shareuita cu toata planeta..credeai ca o sa fie doar floricele si niste ROZ? Nu, nu este. dupa cum vezi si tu.

| Sophieka a răspuns:

Elimina oamenii care nu sunt buni pentru tine, indiferent ca e ruda sau nu.

Invata sa fii mai secretoasa si sa te prefaci ca totul e bine.

Acel tata vitreg sa nu faca scandal...Pana la urma e ca un strain si daca chiar simti ca nu mai poti, poti apela la 116 111 telefonul copilului sau la protectia copilului.

Nu mai pune tot felul de poze pe net si fi mai secretoasa, repet.

| Digikey a răspuns:

De ce era asa de important sa postezi pe insta?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Eu sunt varul tau, le spune tuturor ca iti spui problemele personale pe un site si asta plus ca nici nu stii sa te exprimi cum trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar trebui să îți pese.
Scandal? Tipa puțin și îi trece.
Block rudelor sau fa un insta de care sa nu știe ele
Totuși nu are sens sa pui poze cu tot ce faci în viață să fii mai privata oamenii mor de ciuda când nu știu ce faci
Eu as spune tuturor că vărul e gay
De asemenea daca as prinde bunica in apropierea gării vreodată as intreba-o cat a produs

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si intrebarea dumneavoastra pentru boboci este?

| EcceHomo a răspuns:

Pozele, uneori, vorbesc.
Fii mai prudentă!

| geoconda a răspuns:

Sa fiu albastra dacă am înțeles ceva

| IgnatVictor a răspuns:

Trebuie să recunosc, mi-a luat ceva timp să înțeleg textul. Data viitoare încearcă să scrii corect. Nu pentru tine, ci pentru noi, cei care ne chinuim să înțelegem.
Revenind la întrebare. La prima vedere, bunica ta pare senilă. Altminteri, nu ar fi spus așa ceva. Nu o băga în seamă.
Apoi, din ce povestești, vărul tău are ceva cu tine și, uneori, împrăștie informații false despre tine în rândul familiei. Rezolvarea este simplă. Iar comunicarea e cheia. Mereu când vărul tău spune ceva neadevărat despre tine, vorbește cu părinții tăi - căci ei sunt primii care află, din câte am citit - și explică-le cum stă treaba. Și încă un lucru. Evită-l cât mai mult pe acest văr și blochează-l pe rețelele de socializare. Nu pare genul de persoană cu care ai vrea să împarți momente din viață.

| catalintgv a răspuns:

Parerea mea : Iti bagi capul cu prea multe prostii! Ai prea mult timp liber! happy Relax...

| adcov a răspuns:

Cred că și vărul tău și bunica ta, dar și tu sunteți duși cu capul "gen", altfel nu ai scrie în halul ăsta "gen", precum Fernando de la Caransebeș. Cred că la voi e genetic "gen".