| Friendd a întrebat:

Deci nu pot sa inteleg straight face. Eu consider ceva stupid. Uitati ce s-a intamplat : In primul rand, precizez ca [,] cateodata se intrerupe internetul. Bun. Deci. Bunica`mea se uita la un serial seara. Si aseara nu l-a putut vedea si m-a rugat sa i-l dau pe net. Ok. I l-am dat pe care il vroia. Am lasat-o sa se uite si eu am plecat in camea mea. ( Mentionez ca bunica nu o are cu calculatorul ). Peste catva timp vine ea in camera si zice ca s-a suparat pe mine. Am stat si m-am gandit: "Bai, ce s-a intamplat? ". Uitati cam ce explicatie are:

Zic eu : - Dar de ce?
Ea: Fiindca te-am rugat sa imi dai serialul, si nu mi l-ai dat.
Eu ( de acum incep sa ridic tonul ) : Dar ti l-am dat!
Ea ( suparata) : Atunci de ce tot se oprea?
Am inteles ca s-a orpit netul.
Eu( deja enervata ) : Are o problema internetul. Ce vina am eu?
Ea : Pai tu cand stai de ce nu se opreste? Mereu te vad pe internet.
Vroiam sa mai continui, dar nu am mai zis nimic.
Am scris acest dialog ca sa va dati seama ce nervoasa eram atunci pe replicile ei. Vreau sa spun ca mereu se supara dintr-un lucru cu totul si cu totul banal. Ce sa-i spun? Acum nu prea imi mai vine sa deschid subiectul, nici cu scuza, nici cu explicatii. Ce sa fac? Credeti ca ii va trece? Considerati ca e normal sa se certe cu mine, fiind bunica mea? Ultima data tot pe un subiect stupid ne-am certat, si i-a trecut peste o luna aproape!

9 răspunsuri:
| Șosețică a răspuns:

Hm... Ai spus ca nu se are cu calculatorul...
Pai explica'i totusi, ca intrenetul nu merge mereu si ca si tie iti cade, dar asta depinde de cat noroc ai cu internetul in ziua respectiva, explica'i ca nu mereu se opreste, doar ca atunci a fost o eroare!
App... Poti sa descarci serialul pe calculator sunt sigura ca il gasesti pe net! Asa sigur nu o sa se mai opreasca laughing doar daca se i'a curetnul, dar asta e chiar ghinion!
PS: Spune-i bunicii tale sa nu te mai certe, tu nu faci nimic intentionat...

~Mult noroc!

| Roxana90roxana a răspuns:

Mda,te inteleg perfect! nu te pune cu eaoh go on pentru ca dupa te poate spune mamei tale.si se supara si ea! si de acolo iese un scandal mare, cel mai bine taci.si mai fate ca pica netul si cand stai tu, si incepe sa zici"net idiot iar ai cazut" ca sa vada ca pica si cand stai tu, daca nu intelegeoh go on straight face, e ea ghinionista ca pica netul cadn sta ea, o uraste calculatorul straight face straight face asta e.nu ai ce'i face, ia exemplu si nu fa asa si tu viitorilor tai nepoti, pentru ca le vei stresa viatastraight face straight face

| Danyela2011 a răspuns:

Asa face si mama mea cateodata de ce nu merge ca la tine merge tot timpul cand vede reclame pe site-uri imi spune ca ma joc si ca nu fac ce spune ea eu apelez la tati si am vorbit cu el ca sa-i explice poate auzind din gura lui /ei o sa inteleaga fiin adult

| PinkDea a răspuns:

Pai asa sunt batrani, se supara repede, in locul tau i-as descarca acel serial si i-as da sa il vada...Dar oricum tu trebuie sa intelegi ca batrani sunt ca, si copii mici ...Trebuie Sa Ai rabdare cu ei

| Malphas a răspuns:

Are o vârstă...

| lookingforlove a răspuns:

Salut! te inteleg si eu perfect, insa trebuie sa intelegem si varsta acestor femei, si sa fim mai ingaduitoare. Cel mai corect, cred ca ar fi sa discuti cu ea, si sa ii explici in putine detalii, ce rol are internetul si ce disfunctii poate avea. Mai ales ca suntem adolescente, luam si noi totul in serios si ne iritam rapid, insa trebuie sa acceptam si starea acestor persoane ce au mai multa experienta in secolul trecut dar trebuie instruite in secolul aceasta. happy Spune-i ca Internetul pentru tine, inseamna discutii cu prietene etc.happy iar vizionarea unui film presupune si el prea multa memorie etc...nu te supara, gandeste-te prin cate a trecut bunica ta, si vei deduce ca ai s-o multumesti pentru multe lucruri. Sunt si ele la aceasta varsta iritabile.stii, se spune ca la batranete ei cad in copilarie. Probabil, si ea e acum in ceva de tipul adolescenteibig grinD ajut-o si fii mai ingaduitoarewinking

| 13DoXy13 a răspuns:

Ah...asta se mai intampla...mai ales pentru ca e o persoana in varsta stai linistita ca o-sa uite.Si mie m-i se mai intampla cu bunica, la un moment-dat credeam ca nu ma m-ai iubeste dar nu e nimic grav.

| maria_7872 a răspuns:

Pai ar trebui sa incepi tu cu vorba sau sa ii zici ca nu are rost sa se supere din cauza netului