| Ahmed13 a întrebat:

Deci nu stiu ce sa mai fac.Parintii mei imi iau lucrurile (telefon, calculator etc) pentru un amaraf de 7 la oricare dintre materii, Iar parintii celorlalti nimic nimic...

Răspuns Câştigător
| AlexAndrei99 a răspuns:

Poate ei au pretentii la tine sa vii acasa cu note mai mari, pentru ca stiu ca tu esti destept si poti mai mult. Poti sa le spui sa nu mai fie asa drastici si sa ajungeti la o intelegere... 1-2 ore pe zi la calculator si telefonul doar afara s-au cand pleci de acasa pentru a tine legatura cu ei.
Nu cred ca ti-au interzis lucrurile acestea doar pentru 7-le acela, sunt convins ca ai mai facut ceva, dar nu este treaba mea. tongue
Incearca sfatul meu si poate cu timpul nu o sa-ti mai interzica nimic. Eu pana la varsta de 15 ani am avut ''restrictii'' la calculator si uite ca am trait, mi-am ocupat timpul cu altceva, am iesit afara, m-am apucat de un sport si am uitat de nevoia de a mai ma juca la calculator. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta si vezi ce faci la scoala.winking

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bucura-te ca parintii tai sunt mai grijulii cu tine si cu viitorul tau. Nu stiu de ce tie ti se pare un 7 o nota de trecut cu vederea, trebuie sa accepti ca este o nota mica, acre nu ar trebui sa apara in dreptul tau mai des de o data pe an (la o singura materie)

| darrio2007 a răspuns:

Au alte pretentii decat ceilalti parinti. De ce te mira asta?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pe vremea mea nu erau din astea, mie nu-mi dadeau de mancare.

| peperonies a răspuns:

Nu mai lua 7.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Imi pare rau sa aflu ca sunt si astfel de parinti. Eu cred ca ar trebui sa te stimuleze in alt mod.

| RedTMS a răspuns:

Omule imi pare rau! Exact acelasi lucru mi se intampla si mie! Dot de la un 7. Pe altii ii pupa in cap si mie imi ia telefonul si tot! Foartw enervant!