| Valentin_Madea_2000 a întrebat:

Deci pentri totii TPU as vrea sa aflu un raspuns de mult timp dar nimeni nu imi zicea adevarul deci sa incepem:Eu sunt nascut de mama mea si tatal meu okey, am um frate dar facut in alta relatie cu mama mea okey. Tatal lui fratimiu are o fata dar cu alta femeie da.Deci fratimiu are sora.deci eu nu inteleg sunt sora cu sora lu fratimiu da sau nu ca nu inteleg funda

Răspuns Câştigător
| AndradaMelania a răspuns:

Nu, fratele tau este frate de tata cu sora lui, tu esti frate de mama cu fratele tau, insa sora fratelui tau nu are nicio legatura de sange cu tine, pentru ca mama ta l-a facut pe fratele tau cu alt barbat, deci nu ai legaturi cu acel barbat decat cu mama ta, iar barbatul acela o are pe sora fratelui tau cu alta femeie, si nici ea nu are legatura cu tine, intelegi? Sunteti "frati prin alianta" intr-un fel...dar nu aveti nicio legatura de sange.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu nu ai treaba cu sora fratelui tau vitreg.
Fratele vitreg da.
O zi buna sa aihappy

| MskDesign a răspuns:

Fratii sunt rude de gradul intai.In cazul tau nu esti sora fratelui tau.

| frostxtq a răspuns:

Fratele tau e frate vitreg cu fata respectiva. Tu nu. Voi doua nu aveti niciun grad de rudenie.

| mihaicelsfant a răspuns:

Daca noul tau tata are pe numele lui fata(sora) at da pe numele de familietongue pe scurt da...

| emmaemilia a răspuns:

Nu

| Valentin_Madea_2000 explică:

Multumesc pentru fiecare raspuns acuma am inteles